Vilkiką nuo tilto savo traktoriumi nutempė šepetiškis ūkininkas Mantas Šlapelis

Įstrigusieji kelyje Kupiškis–Biržai, ties sankryža į Paketurius, piktinosi: jokios tarnybos, kuri padėtų nutempti vilkiką, susiskersavusį ant tilto per Lėvenį. Į pagalbą atskubėjo ūkininkas.


Smūgio nebepavyko išvengti

Avarija įvyko apie 13.30 val. Nuo Antašavos pusės pakalne besileidžiančio vilkiko vairuotojas, galimai, nepasirinko saugaus greičio, išvažiavo į priešingą eismo juostą ir stipriai kliudė priešais važiavusį „Volkswageną“. Kaip temainfo.lt sakė pastarojo vairuotojas, susidūrimas įvyko pačioje sankryžoje, ir nors važiuota apie 50 km per valandą greičiu, smūgio nepavyko išvengti.


Užklijavo prakirstą lūpą

– Su žmona važiavome iš Šepetos į Antašavą. Vos pravažiavęs tiltą pamačiau, kaip skersuojasi priešais atvažiuojantis vilkikas. Bandžiau išvengti smūgio, sukau labiau dešinėn. Viskas įvyko greitai… Pasisekė, kad nebuvome nutrenkti į griovį, pakibome ant šlaito, – pasakojo lengvojo automobilio vairuotojas.
Smūgio centras – vairuotojo pusės keleivio durelės.
– Gale buvo tuščia. Akimirka, ir smūgiuota būtų į vairuotojo dureles. Kažin kuo visa tai būtų pasibaigę, – sakė vairuotojas, pripažinęs, kad jo automobilis neberemontuojamas.
Gelbėjo ir išsiskleidusios oro pagalvės. Nors greitoji buvo atvažiavusi, tačiau nė vieno eismo įvykio dalyvių į ligoninę vežti nereikėjo: „VW“ vairuotojui užklijavo prakirstą lūpą, o keleivė irgi nesužeista.


Bent smėlio kas atvežtų

Užtvertas tiltas iš abiejų pusių rikiavo vilkikų ir lengvųjų automobilių eiles. Ėmė vakarėti. Vairuotojai nervinosi.
– Jokios pagalbos! Bent smėlio kas atvežtų. Po avarijos netruko susiskersuoti kitas vilkikas. Gerai, kad laimingai, – kalbėjo vairuotojai.
Niekas labai ir nesuprato iš kur atsirado „John Deere“ traktorius su priekaba. Iš pradžių atrodė, kad jam nepavyksta išsisukti sankryžoje, lyg ir paklaidintas situacijos būtų. Trumpai pasisukiojęs „John Deere“ atbulas privažiavo prie vilkiko kėbulo. Bent keli vyrai sušoko kabinti trosų. Pavyko ne iš karto: teko trosus nukabinti, traktorius pirmyn–atgal išsistumdė į kitą kelio pusę, vėl buvo prikabinti trosai. „John Deere“ buksavo, priekiniai ratai slydo tai į vieną šoną, tai į kitą. Šiek tiek keistai atrodė ši avarinė tarnyba, kol – pagaliau! – atbuline eiga vilkikas ėmė tiesintis, reikiama padėtimi atsisuko kabina; mašina buvo pastatyta šalikelėje.
Kažkodėl ne iš karto, po truputį pradėjo skirstytis vilkikai ir lengvieji automobiliai.

   


Medalį – ūkininkui Mantui Šlapeliui!

– Kam jūs atstovaujate? – teiravomės traktoriaus vairuotojo.
– Pats sau, – atsakė, kaip netrukus paaiškėjo, Šepetos ūkininkas Mantas Šlapelis.
Nusidriekusios eilės gale M. Šlapelis sustojo prieš 16 val. Supratęs reikalo esmę, jis apgręžė savo „ John Deere“, grįžo prie žiedinės sankryžos, pasuko per Kupiškio centrą ir, įveikęs lanką, keliu palei Paketurius atvažiavo įvykio vieton iš kitos pusės. Sankryžoje atsargiai ir meistriškai išsistumdęs tarp vilkikų ir automobilių, jis pastatė traktorių taip, kad būtų patogu prikabinti pagalbos lynus.
M. Šlapeliui vairuotojai spaudė dešinę. O kažkuris tarstelėjo:
– Medalį tau prikabinti!


Rita Briedienė
Autorės nuotraukos

Anykštėno Mindaugo Jankausko vaizdo įrašas