Kur pririšti šunį?

– Kupiškio Kraštiečių mikrorajone nėra tokios parduotuvės, prie kurios prieš eidamas apsipirkti galėtum palikti savo keturkojį augintinį. Turėjau nemalonų nutikimą. Savo Mopsį palikau prie „Norfos“ A.Purėno gatvėje. Čia nėra šuniui skirtos vietos, tad pririšau jį prie dviračių stovo. Išeinu, o prie jo – moteriškė. Ji vos neverkia. „Kaip galit rišti šunį, jai matote paliktą dviratį? Juk nerėksiu ant visos parduotuvės – kieno šuo?! Dviračio neatiduoda“, – pyko ji ant manęs. Atsiprašiau moters, bet ji buvo labai įsiskaudinusi: nusivarė dviratį tylėdama. O man ką daryti? Kur pririšti šunį? – papasakojęs savo istoriją klausė kupiškėnas.

Tokios problemos dar neteko girdėti. Paskambinome „Norfos“ atstovui spaudai Dariui Ryliškiui. Jis irgi pripažino, kad tai – labai nauja tema.

– Kupiškėnai turbūt laiko daug šunų? Dar niekas nėra skundęsis dėl stovo šuniui, – teigė jis.

– Ar Vartotojų teisės ar Klientų aptarnavimo taisyklės reikalauja įrengti šunų laikymo vietas?

– Ne, nėra tokio reikalavimo.

– Parduotuvių kiemai – ne šunų vedžiojimo aikštelės. Gal pirkėjas nė neturi teisės vestis šuns prie „Norfos“?

– Keturkojui mes nedraudžiame ateiti į prekybos centro kiemą su savo šeimininku.

– Tai gal nieko tokio, jei jis rišamas prie dviratininkų stovo?

– Kas?

– Pavadėlis.

– Jei jis rišamas prie dviračio stovo, tai jau kažkas tokio. Šią labai netradicinę problemą galima išspręsti paprastai – kreiptis pas šio prekybos centro vedėją, ir ji sutvarkys reikalą.

Nėra šuniui pririšti vietos ir prie „Senukų” parduotuvės, esančios toje pačioje gatvėje. Grindinyje jau keleri metai žiojėja skylė, liudijanti čia buvus stovą. Šunys jį klebetuodavo į visas puses ir juokindavo žmones. „Nebestingsta senukų cementas”, – vaipydavosi jie. Kažkuris keturkojis išrovė klebetą.

Irgi A.Purėno gatvėje esanti parduotuvė „Tau” ženklina vietą, kur derėtų rišti šunį, tačiau ir čia stovo nėra. Parduotuvės darbuotojos sakė, jog pavadėlio laikiklį išsirovė ir išsinešė ankstesni šio pastato nuomininkai. Dabar žmonės šunis riša ant invalidams skirto takelio turėklų.

– Čia paliktam šunėkui kažkoks senis taip tvojo lazda, kad tas ne savo balsu cypė, – pasakojo prie parduotuvės braškėmis prekiavusi moteris.

O „Tau” pardavėjos nė kiek nesidžiaugia šunimis.

– Pridergia krūvomis, o tu valyk. Mūsų savininkai – Šiauliuose. Važiuokit pas juos ir ginkit šunų teises. Visi jų turi, tik – ne pardavėjos. Dar jiems perduokit, kad teritoriją aplink parduotuvę reikia šienaut. Nors, ne, nieko apie tai jiems nesakykit – tikrai atveš dalgį, – paprašė „Tau” darbuotoja.

Didžioji Kupiškio „Maxima” stovą šuniui turi. Jis, tiesa, – ant šaligatvio. Jei šuo pririštas, žmonės šiuo taku nevaikšto: šuns neapeisi, nes iš kitos pusės šaligatvį užtveria automobiliai – keturkojų savininkai šio laikiklio vengia ir mieliau šunis riša ant ženklo „Vieta invalidų automobiliams” stovo.

temainfo.lt
Adelės Varnaitės nuotr.

[gallery_box]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/06/1_sunis_risimas.jpg” descr=”Senukai” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/06/2_sunis_risimas.jpg” descr=”” title=”Norfa”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/06/3_sunis_risimas.jpg” descr=”” title=”Maxima”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/06/4_sunis_risimas.jpg” descr=”” title=”Maxima”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/06/5_sunis_risimas.jpg” descr=”” title=”Tau”]
[/gallery_box]