Viešintų siųstuvas – lašas jūroje, arba konkretus žingsnis

LRT videoreportažo fragmentas

– Nieko nežinojom apie siųstuvą. Tik per LRT pamatėm, kad buvo Viešintų bokšto atidarymas, – temainfo.lt sakė viešintiškiai.

Šiandien vyko simbolinis naujo Laisvosios Europos radijo siųstuvo paleidimas. Renginys vyko Lietuvos radijo ir televizijos centre. Jame, kaip skelbia JAV ambasados Lietuvoje socialinis tinklas „Facebook”, dalyvavo JAV ambasados reikalų patikėtinis Howardas Solomonas, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, šiuo metu mūsų šalyje viešinčios kongresinės delegacijos atstovas lietuvių kilmės Johnas Shimkus; kiti šaltiniai praneša apie mažiau oficialius asmenis.

„Naujasis radijo bokštas yra pastatytas Anykščių apylinkėse ir yra pajėgus transliuoti RFE programas didesniu nei 1600 km atstumu. Tikimasi, jog juo rusiškai ir baltarusiškai transliuojamos programos galės pasiekti kone 100 mln. žmonių Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Moldovoje bei Baltijos šalyse”, – skelbia JAV ambasada.

Ministras L. Linkevičius, pokalbyje su LRT žurnalistu Arnu Mazėčiu, naują Viešintų bokštą pavadino „septyniomis tonomis laisvės”. Anot ministro, tai galimybė skleisti laisvą žodį plačiau, ir būtent ten, kur valdžios yra kontroliuojamos spaudos priemonės.

– Galbūt tai – lašas jūroje, bet tai yra konkretus žingsnis į priekį. Ir pats siųstuvas yra, galbūt, tarpinis etapas labai gražaus bendradarbiavimo su Jungtinių Valstijų vyriausybe, – kalbėjo ministras L. Linkevičius.

Ministro manymu, simboliška, kad renginys vyko Telecente, prie kurio žmonės gynė laisvę. Prieš renginį prie bokšto buvo padėta gėlių.

 

Parengė Rita Briedienė

 

Plačiau laidoje „Laba diena, Lietuva”:

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013674418#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=5001000