Vienintelis Europoje – Panevėžio lėlių vežimas – stabtelėjo Alizavoje

Paskutinė šių mokslo metų diena Alizavoje buvo ypatinga. Anksti ryte į mokyklos kiemą įsuko Panevėžio lėlių vežimas – vienintelis toks Europoje! O iš jo pabiro visas pulkas profesionalų, pasiruošusių sukurti žmonėms šventę. Smalsuoliai galėjo stebėti, kaip atvertas vežimo šonas virsta scena būsimam spektakliui.

Susirinko gausus būrys žiūrovų, nes kviesti jie buvo ypač aktyviai.

Nustebino į sceną įbėgusios merginos: repuodamos jos pasakojo apie būsimą lėlių teatro spektaklį. Tai pasaka ne pasaka apie mergaitę, kuri pasuka iš kelio. Moralas – niekur nenuklysk, nors ir koks žavus „vilkas“ tave beviliotų.

Nuščiuvę gėrėjomės aktorių meistriškumu. Kvatojome iš priekurtės senelės dainų, iš naivoko tėvo- medžioklio. Žavėjomės nuostabiomis lėlėmis: drakoną primenančiu vilku, miniatiūrine mergyte raudona kepuryte, ilganose senele. Nustebino pasakos siužetas. Visiems gerai žinoma pasaka buvo netikėtai linksma ir pamokanti.

Po spektaklio mokiniai aktorius pakvietė puodeliui arbatos. Labai knietėjo juos pakalbinti, lėles pačiupinėti. Paklausti, ar saldi lėlių teatro aktoriaus duona, svečiai atsakė, kad ji yra labai įvairaus skonio. Jie buvo laimingi, kad mūsų žiūrovai taip šiltai ir nuoširdžiai vertino į spektaklį. Aktoriui – tai didžiausias atpildas. Svečiai papasakojo apie teatro režisierių, nacionalinės premijos laureatą Vitalijų Mazūrą. Nustebome sužinoję, kad režisieriui jau 80 metų – jo režisuota „Raudonkepuraitė“ buvo labai šiuolaikiška!

Sužinojome, kad lėlės gaminamos užsienyje, dažniausiai Rusijoje. Su planšetinėmis lėlėmis „Raudonkepuraite“ ir „Senele“ mūsų mokinės Adelė ir Rusnė čia pat improvizavo linksmą pokalbį ir sulaukė profesionalų pagyrų. Mokyklos jaunieji lėlininkai pasidžiaugė savo pasiekimais.

Atsisveikindami aktoriai palinkėjo mokiniams neblėstančios kūrybos ir netylančių aplodismentų.

Tai buvo Alizavos mokyklos bendruomenės skaitymo skatinimo projekto „Šeimyninė kelionė po lietuvišką mitologiją“ renginys. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Danutė Miknevičienė

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė