Vieni kupiškėnai katinus skriaudžia, kiti jiems negaili savo atlyginimo

Žmonės labai nevienodi. Štai Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Rasa Meištė praneša apie tai, kad balandžio 28 d. 21.30 val. Kupiškio Povilo Matulionio gatvės namo, priklausančio vyrui (gim. 1959 m.), teritorijoje rasta negyva katė su smurto žymėmis galvoje ir keturi negyvi kačiukai. Įtariamasis sulaikytas.

O kitas žmogus ašaromis apsipila, pasakęs skaičių kačių, automobilių nutrenktų Antano Purėno gatvėje. Šiemet čia tokių buvo penkios. Iš kur toks tikslumas?

Žinoma, ne visi kupiškėnai patenkinti tuo, kad ponia Regina šeria ir globoja katinus, bet niekas dėl to ir nepiketuoja. Kiek tų katinų – dešimt, dvidešimt, – ji nesako, nors, ko gero, žino: ši moteris galėtų papasakoti apie kiekvieną jų, todėl žinomas jai ir katinų, pakliuvusių po ratais, skaičius.

– Va, anas – praėjusios žiemos kačiukas. Garažo kaimynas savo seno moskvičiaus bagažinėje rado apsivaikavusią katę. Jis pritvirtino prie bagažinės krašto lempą ir kelis mėnesius laikė ją įjungęs, šildė „šeimyną”, kad išgyventų. Kai sutinku šį žmogų, galim visą valandą kalbėti apie katinus, – pasakojo p. Regina.

Katinų „prieglauda” – tarpas tarp įmonės betoninės tvoros ir garažų vientisos galinės sienos. Teritorija uždara ir katinams pakankamai saugi. Juolab už tvoros – žmogui nebepraeinamas plotas, priverstas statybos atliekų, tankiai apaugęs dygiais šaltalankiais ir kitokiais krūmais.

Ko gero, negalėtum teigti, kad čia prieglobstį randa visi Kupiškio beglobiai katinai. Kartais tenka matyti tai vieną tai kitą katiną, besiglaudžiančius ant šiaudų ryšulių prie pastato priešais garažus, šalia poliklinikos. Gal iš „prieglaudos” jie čia ateina numirti: kažkada čia ir buvo lavoninė.

Juokas juokais, bet gyvūnai turi savo taktikas. Kupiškietė pasakojo, jog eidama į „prieglaudą” paaukoti katėms maisto nusivedė ir šunį. Įėjęs į teritoriją jis šastelėjo į vieną šoną, į kitą, prisiglaudė prie garažo sienos, lyg ir ketino žymėtis teritoriją, bet apsigalvojo, ėmė veržtis lauk iš šio mūrinio aptvaro.

Sunku pasakyti, ar šioje prieglaudoje pritaptų kiekvienas čia atklydęs katinas, ar yra tam tikra tvarka.

Katinų teritorijos pasienyje surikiuoti indeliai maistui. Prie jų – jokios grūsties: katės ir katinai prieina prie maistu pripildytų indeliu po vieną, po du; kiti lūkuriuoja ant tvoros, medžiuose.

Pastatyti kartoniniai nameliai slėptis nuo žvarbos: čia šie, jau gerokai sulaukėję, labai baukštūs gyvūnai – šasteli nuo žmogaus, nė nepasukę į ateinantįjį galvos – žiemoja ne vienerius metus.

Šios „prieglaudos” gyventojų beveik nepamatysi: jie kažkur iškeliauja. Bet čionykštės katės gerai žino savo pusryčių ir vakarienės laiką: tvoromis ar pro specialiai joms padarytą tvoroje skylę net bėgte grįžta į „prieglaudą” paėsti.

Kaskart apie kilogramą visokio maisto – specialaus, arba 80 ct už kilogramą „Norfoje” kainuojančios dešros, ar nuo namų stalo likusio – p. Regina sušeria katėms.

– Nemažą dalį savo atlyginimo aukoju šiems beglobiams gyvūnams. Bet negaliu kitaip. Mano tėvai labai myli gyvūnus. Ir aš tokia pat, ir brolis,– p. Reginos skruostu riedėjo ašara.

Žmonės po truputį vienijasi: jau ir daugiau kupiškėnų neša maisto katinams. Yra, kas p. Reginą pavaduoja, kai ji dirba. Net sunku įsivaizduoti, kaip ji išgyvena žinią apie katiną su smurto žymėmis galvoje.

 

Adelija Varnaitė

Autorės nuotraukos

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2018_katinai_kupiskisi_1.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2018_katinai_kupiskisi_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2018_katinai_kupiskisi_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2018_katinai_kupiskisi_6.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2018_katinai_kupiskisi_7.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/04/2018_katinai_kupiskisi_8.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]