Vicemeras Aurimas Martinka liko savo poste

Kovo 17 d. buvo sušauktas Kupiškio rajono savivaldybės tarybos neeilinis posėdis: sprendėsi rajono vicemero kėdės likimas. Mero pavaduotojui interpeliaciją pareiškusių 10 Tarybos narių posėdyje dalyvavo 7. Opozicijos lyderis Jonas Jarutis prašė Tarybos atidėti neeilinį posėdį, sakė, taip pasielgti būtų logiška ir žmoniška. Tačiau valdančioji dauguma su tuo nesutiko, ragino tvirtinti darbotvarkę.

Tarybos nario Zigmanto Aleksandravičiaus nuomone, ginčytis neverta: anot jo, tai – ne paskutinė interpeliacija.

Tvirtinant darbotvarkės klausimus vėl kilo ginčas: kas pirmiau – slapto balsavimo biuletenio pavyzdžio tvirtinimas, ar interpeliacijos organizatorių pranešimas. Opozicija norėjo, kad būtų taip, kaip numato darbotvarkė, o meras Dainius Bardauskas siūlė neeilinį posėdį pradėti nuo ginčų. Opozicija paprašė 5 min. pertraukėlės. Jai pasibaigus Tarybos narys Leonas Apšega išsakė pasipiktinimą: per 20 jo darbo savivaldoje metų nebuvo atvejo, kuomet būtų siūloma dirbti ne pagal darbotvarkę. Meras D.Bardauskas jį perspėjo, kad Tarybos daugumos nuomonė gali būti visai kitokia.

L.Apšega paliko posėdžių salę.

Meras pranešė, kad valdančioji dauguma sutinka su opozicijos pageidavimu dirbti pagal darbotvarkę.

J.Jarutis pyktelėjo: jei tai būtų pasakyta iš karto, gal L.Apšega nebūtų išėjęs. Ką daryti? Pakviesti atgal? Balsuoti – kviesti ar nekviesti?

Buvo patvirtintas slapto balsavimo biuletenis, išrinkta balsų skaičiavimo komisija.

Interpeliacijos tekstą perskaitė Tarybos narė Vilija Morkūnaitė. Vicemeras A.Martinka neigė kaltinimus.

Pasisakymų metu kilo visokių idėjų, minčių ir ginčų – opozicija pareiškė protestą ir paliko posėdžių salę. Į balsadėžę buvo įmesta 15 biuletenių: 14 balsavo už tai, kad vicemeras A.Martinka liktų poste, vienas buvo prieš.

 

temainfo.lt

Ritos Briedienės nuotraukos