Vėžiai išlaikė pirmų dviejų savaičių išbandymą

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) Kupiškio skyrius susirūpinęs galimybe Kupiškio mariose atgaivinti lietuviškų siauražnyplių vėžių populiaciją. Jau dvi savaitės į marias įleistame tinkle laikoma 100 lietuviškų vėžių, įsigytų Vilniaus rajono žuvininkystės ūkyje „Arvydai”.

Vasaros pradžioje plačiai pasklidusi žinia apie tai, jog Kupiškio mariose išnyko vėžiai, rodės, pasimiršo. Vilties sužinoti, ar čia jų dar likę, teikė birželio pabaigoje Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro surengtos Vėžių gaudymo ir virimo varžybos. Tačiau atsitiko blogiau nei tikėtasi: Šnipeliškių kaimo komanda pasiskelbė pagavusi aštuonis vėžius, ir niekas nepaneigė viešų komentarų, jog tai – gryniausias melas.

Šiaip ar taip renginys mokslui nepasitarnavo, ir Kupiškio rajono žvejai ieškojo rimtesnių būdų išsiaiškinti, ar verta įžuvinti Kupiškio marias, ar išgyventų į jas suleisti vėžiai. Žvejai tarėsi su mokslininkais, juos konsultuoja  mokslų daktaras, LMŽD pirmininko pavaduotojas žūklei Egidijus Bukelskis.

Anot LMŽD Kupiškio skyriaus medžioklės žinovo Broniaus Juodviršio, tinkle saugomas šimtukas jaučiasi gerai, vėžiai visi gyvi; jie tikrinami kelis kartus per savaitę, tuo pačiu ir pamaitinami šaldyta strimele.

– Kai marios pradės užsitraukti ledu, vėžius paleisime. Užšalus marioms nebeturėtume galimybės jų maitinti, – temainfo.lt sakė B.Juodviršis.

Manoma, jog iki šalčių išsilaikę vėžiai ir bus įrodymu, jog pavasarį į Kupiškio marias galima paleisti didelį kiekį vėžių.

Žvejai prašo neskelbti, kurioje vietoje užmerktas tinklas su vėžiais: bijoma, kad paskelbus, prireiks papildomos vėžių apsaugos.

 

Rita Aukščionytė

Autorės asociatyvi nuotr.