Velykų savaitgalį policija ragina likti namuose, priverstiems keliauti – atsižvelgti į patarimus

policija.lrv.lt nuotr.


Bus įrengta apie 300 policijos postų

Artėjant savaitgaliui policijos pareigūnai stiprina savo pajėgas ir stengis garantuoti karantino reikalavim užtikrinimą. Dirbs per 3 000 pareigūnų, įvažiuojant į miestus ir miestelius bus įrengta apie 300 policijos postų. Bus vykdomos tiek viešos, tiek kitos, viešai nematomos techninės priemonės, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą.
„Policija pasirengusi užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi ir kontroliuoti asmenų judėjimą tarp savivaldybių, tačiau tikime žmonių sąmoningumu ir manome, kad didžioji dalis piliečių liks namuose ir nerizikuos savo artimųjų sveikata. Tiems, kam dėl rimtos priežasties bus būtinybė nuvažiuoti į kitą savivaldybę, kartu su partneriais pasistengsime sudaryti tinkamas sąlygas,“ – sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.


Turi turėti įrodančius dokumentus

Asmenys, kuriems numatytos išimtys, turi turėti tai įrodančius dokumentus. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz., mobiliajame telefone, plančetėje ir pan.). Asmenims, kurie neturės dokumentų, teks įrodyti, kad jie turi atitinkamą pagrindą važiuoti į kitos Savivaldybės teritoriją, todėl jie užtruks ilgiau.
Pareigūnai dirbs ne tik keliuose, bet patruliuos ir viešose vietose, kontroliuos asmenis, kuriems skirta izoliacija, ar tuos, kurie pažeidinėja karantino reikalavimus. Policija reaguos ir į kitus pranešimus apie pažeidimus ar nusikalstamas veikas.


Kartu dirbs net karo policija

Policijos pareigūnams viešąją tvarką ir žmonių saugumą padės užtikrinti savivaldybių, policijos rėmėjų, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnai. Kartu dirbs ir karo policija bei Šaulių sąjungos nariai.
„Jei žmonėms kils klausimų, specialiai visą šventinį savaitgalį dirbs policijos informacijos centras, kuris teiks žmonėms visą reiklaingą informaciją. Jei žmonėms būtina vykti ir jie turi klausimų, raginame pasiskambinti mūsų specialistams policijos informacijos tel. 8700 60 000, susirinkti visą būtiną informaciją, kad galėtų ramiai leistis į kelionę“ – kviečia policijos vadovas.


Postų vietų neskelbs

Lietuvos policija neskelbs, kuriuose Lietuvos keliuose Velykų savaitgalį bus įrengti postai. Nuo balandžio 3 d. policija surašė beveik 550 protokolų dėl izoliacijos ar karantino pažeidimų. Nesilaikantieji nurodymų gali būti baudžiami iki 1 500 Eur.


Parengta pagal Utenos apskrities VPK inf.