Velykos: mušamas būgnas, žėručiais spindi kiaušiniai, prasidėjo mokinių atostogos

Didysis šeštadienis. Po šiandienos įvyks paslaptingas perėjimas iš mirties į prisikėlimą.

Didysis šeštadienis
Šiandien – vėlyvosios pamaldos. Velyknakčio budėjimas prasidės visiškoje tamsoje. Net viena žvakės švieselė perskrostų tamsą, bet per Žiburių liturgiją jų bus daug: bažnyčia nušvis ne nuo sietynų – nuo žmonių delnų. Pamaldos tęsis Žodžio, Krikšto ir Eucharistijos liturgijomis. Įvyks prisikėlimo slėpinys.
O namuose kaip namuose. Didys tvarkymasis baigtas, per savaitę išvengta susipykimų, kas susipyko, pasistengė susitaikyti. Turbūt.


ROKIŠKIS

Būgną muša keturi vyrai

Šiandien rokiškėnai vėl, kaip vakar, lips į Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios varpinę ir muš būgną. Pamaldos prasidės 21 val. Būgnas dundės 30 min. iki pamaldų. Kaip teigia istorikai, žalvarinį 130 cm skersmens oda aptrauktą būgną bažnyčiai padovanojo jos fundatorius Reinoldas Tyzenhauzas. Ilgokai tylėjo būgnas. 2013-aisiais jis buvo restauruotas ir nuo tų metų vėl imta jį mušti. Šiemet jis dundėjo ir Didįjį penktadienį. Kaip sakė Rokiškio dekanato dekanas kunigas Eimantas Novikas, muša jį paprasti parapijiečiai – keturi vyrai. Būgno garsas girdisi toliau nei puskilometrį.


KUPIŠKIS

Velykoms vyno negaila

Didįjį ketvirtadienį Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos darbuotojai buvo skiepijami „AstraZeneca“ vakcina. Po skiepo 10–15 min. reikėjo pabūti patalpose, įsitikinti, ar gerai jaučiamasi. Stebėdami savo būklę žmonės dalinosi kiaušinių marginimo patirtimis. Bene labiausiai nustebino mokymo dalies administratorės Rimos Jokimienės receptas. Apie 7 min. kiaušinius ji verda Kagoro vyne. Gali būti ir kitoks, svarbu – raudonas, saldus, pigus, apsemiantis kiaušinius. Šiaip ar taip laipsniai išgaruoja, bet vyną galima naudoti ir nealkoholinį. Baigus virti į vyną suberiami keli šaukštai cukraus, ir paliekama per naktį. Ryte kiaušiniai dedami ant servetėlės nudžiūti. Jei gerai pavyks, kiaušiniai blizgės kristaliukais, žėručiais. Kuo rudesnis kiaušinis, tuo tamsiau nusidažo.


ANYKŠČIAI

Prasideda moksleivių atostogos

Kaip sakė Anykščių Jono Biliūno gimnazijos direktorė Regina Drūsienė, su šv. Velykomis prasidėsiančios moksleivių atostogos grąžins visus į labai įprastą ritmą: atostogos yra atostogos. O po jų kažin ar kas keisis: dar niekas, net viską apie COVID-19 situaciją rajone žinantis vicemeras Dainius Žiogelis, negali pasakyti, kada gyvenimas grįš į vėžias – įprastas ir pasiilgtas. Bet tai – jau rūpesčiai. O kol kas – ramus laukimas. Ruoša rytojaus stalui. Kiek prie jo sės žmonių? Mažiau, nei pernai…


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotr.