Vėl kvietė meno kūrėjų šventė „Langas į širdį”

Septintoji meno kūrėjų šventė „Langas į širdį” šiemet buvo dedikuota įžymaus Lietuvos dailininko, fotomenininko, leidėjo Rimanto Dichavičiaus 80-čiui. Iš įvairių Lietuvos regionų į Siesikų pilį suvažiavę šventės svečiai ir dalyviai turėjo puikią progą pabendrauti su žymiuoju fotografijos meistru, išgirsti jo pasakojimą apie tai, kaip prieš 30 metų buvo kuriamas legendinis fotomeno albumas „Žiedai tarp žiedų”, ir suvokti, kokį prasmingą leidybinį darbą menininkas atliko sudarydamas ir savo lėšomis išleisdamas tritomį „Laisvės paženklinti”, skirtą Lietuvos valstybingumo ženklų kūrėjams įamžinti. Šventės dieną Siesikų pilyje veikė R. Dichavičiaus darbų paroda.

Renginio organizatorius fotografas ir poetas Albinas Kuliešis susirinkusiųjų vardu pasveikino maestro R. Dichavičių jubiliejinės sukakties proga, padėkojo jam už ypač ryškius darbus Lietuvos kultūrai, fotografijos ir dailės menui. A. Kuliešis įteikė dailininkui savo autorinį darbą –ąžuolo medalį, o Siesikų pilies legendinė kunigaikštienė Halška (Laura Kaminickaitė) maestro vainikavo ąžuolo vainiku.

Pakilią nuotaiką pilies kieme skleidė istorinio šokio studijos „Baltoji pavana” (vad. Jūratė Uselienė) nariai. Šio kolektyvo šokių kompozicijos, puošnūs rūbai stebino žiūrovus, jie negailėjo šiltų atsiliepimų ir aplodismentų.

Iš Siesikų pilies menių renginys persikėlė į Toliūnų kaimą, kur Siesikų ežero pakrantės „Baltojo garnio slėnyje” meno kūrėjai fotomenininkai R. Dichavičius, Romualdas Augūnas, A. Kuliešis ir skulptorius Henrikas Orakauskas iškėlė šventės „Langas į širdį” vėliavą. Pušų viršūnių žalumos ir dangaus mėlynės fone suplazdėjus Pegasui, renginio organizatorius A. Kuliešis įteikė Padėkos raštus ir šventės medalius rėmėjams, savanoriams, kaimynams, bičiuliams – visiems geros valios kultūros mylėtojams, kurių dėka renginys jau tapo tradiciniu.

Renginio programa tęsėsi puikioje aplinkoje. Ją šventės išvakarėse organizatoriai ir talkininkai apjuosė vainiku, ežero vanduo skalavo tautodailininko iš Toliūnų Vido Svalbono sukurtas šiaudines skulptūras, stiprus vėjas kedeno toliūnietės Daivos Pocienės „Žolinių Angelą”, gėlių, varpų, žolynų rugpjūčio brandos ir žmogaus gebėjimų visumą – šventės atradimu neoficialiai nominuotą autorinį jos darbą.

Gamtos prieglobstyje ypač derėjo Rimvydo Matijaškos medžių rievių drožinių paroda. Nuo aukštakamienės tuopos į dangų iškėlusią širdį laikantis baltas Angelas – ryškus renginio erdvės akcentas, kurį iš medžio sukūrė A. Kuliešis. Bendraminčių pasiūlymu šis darbas pavadintas „Širdies Angelu”.

Literatūrine kūryba pasidalijo Utenos krašto poetas Svajūnas Dačkevičius; jo dvi naujos eilių knygos pasirodė pastarosiomis dienomis. Skaitė ir anykštėnas poetas, vertėjas Algirdas Ražinskas, kurio kūryboje – savita filosofinė mintis. Skambėjo poetės iš Kėdainių Rimos Petrilevičienės jausmų poezija, išraiškinga ir taikli siesikiečio poeto Romo Railos kūryba, ignaliniečio Gaudento Kurilos poetinė laisvė. Savo kūrybą šventėje skaitė Lietuvos menų mėgėjų asociacijos „Branduma” Kauno skyriaus nariai. Neprilygstamoji Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Dalia Michelevičiūtė subtiliu meistriškumu ir gera emocija užbūrė „Vasaros elegijų” skaitymų klausytojus. Žolinės šventės išvakarėse ypatingą prasmę įgijo gamtos, Aukščiausiojo, žmogaus jausmų šlovinimas poezijoje.

Tradiciškai šventėje „Langas į širdį” skambėjo muzika, kurią klausytojams dovanojo jaunos dainų atlikėjos ukmergiškė Dovilė Gelumbeckaitė ir Miglė Pivoraitė iš Vilniaus. Akustinės gitaros ir vokalo studijos vadovas Rimantas Sinica iš Utenos dainavo savo kūrybos dainas. Ypač džiugiai buvo sutiktos toliūniečio Sauliaus Kuliešiaus atliekamos savos kūrybos dainos. Viena jų, skirta Toliūnams, parašyta pagal brolio, šventės organizatoriaus A. Kuliešio eiles, taps šventės „Langas į širdį” himnu.

Vakarėjant ežero pakrante nuvilnijus muzikanto Vyto Rimkaus iš Vilniaus griežiamos armonikos akordams šventės dalyvius pasveikino ir gardžiu, paslaptyje laikomo recepto baravykų tortu pavaišino lyg viesulas su šokiu ir ugnine energija į renginio erdvę įsiveržusi kūrybingoji „Baravykų karalienė” Vita Šarkinaitė.

Šventė liko nuotraukose, bičiulių padėkos žinutėse, naujų pažinčių kontaktuose, meną kuriančių, mylinčių ir jį globojančiųjų širdyse.

 

Alicija Matiukienė

Juozo ir Alfonso Keliuočių palikimo studijų centro pirmininkė, Kultūros žurnalo „Prie Nemunėlio” redaktorė

Albino Kuliešio nuotraukos

[gallery_box]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/langas_i_sirdi_1.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/langas_i_sirdi_2.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/langas_i_sirdi_4.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/langas_i_sirdi_6.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/langas_i_sirdi_8.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/langas_i_sirdi_9.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/langas_i_sirdi_10.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/langas_i_sirdi_11.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/langas_i_sirdi_12.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/langas_i_sirdi_13.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/langas_i_sirdi_14.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/09/langas_i_sirdi_15.jpg” descr=”” title=””]

 

[/gallery_box]