Vasaros stovykla su Povilu Meškėla, Violeta Mičiuliene, Simona Savickaite ir kitais

VšĮ „Kultūros inovacijos“ vėl kviečia jaunuosius rokiškėnus – ir ne tik rokiškėnus – vasarą praleisti turiningai!

„Kultūros inovacijų“ vasaros stovyklos iš kitų išsiskiria orientavimusi ne tik į vaikų užimtumą, bet ir į kūrybinę edukaciją bei meninių poreikių tenkinimą. Kūrybinių stovyklų dalyviai mėgausis ir visomis Žiobiškio jaunimo centro turistinės bazės galimybėmis, čia vyks muzikiniai ir kino vakarai, sporto ir kūrybinės rungtys, vakarai prie laužo. Organizatoriai garantuoja, kad su stovyklautojais dirbs tik kvalifikuoti specialistai, o pačios stovyklos kaina Jus tikrai tenkins.

O jei Tau daugiau nei 15 metų, iššūkiai tik didėja!?

Rugpjūčio 10-15 dienomis organizuojama stovykla KURIU IR MOKAUSI SU ŽVAIGŽDE – tai ne tik dainavimo pamokos. Tai ir kūrybinės veiklos, aktorinio meistriškumo ugdymas, muzikiniai vakarai, kino seansai, menų ir muzikos terapijos nauda ir t.t. Užsiėmimų metu jauni žmonės bendraudami tiek tarpusavyje tiek su profesionalais gerins įvairius rezultatus: nuo muzikalumo, artistiškumo iki atlikimo technikos, sceninės kultūros ir t.t. Užsiėmimus ves Lietuvoje pripažintas profesionalaus meno atstovas, autoritetas, kurio gyvenimo kelias gali būti sektinu pavyzdžiu –muzikantas, dainininkas, vokalo pedagogas Povilas Meškėla. Nedaug kas žino, kad Povilas – dar ir pedagogas. Be to, jis prodiusuoja gabius jaunus atlikėjus. Nuo 2012 m. jis – televizinio muzikos talentų konkurso „X Faktorius“ dalyvių vokalo mokytojas.

Kiekvieną dieną patirtimi dalinsis įvairių koncertų, festivalių, konkursų organizatorės ir dalyvės muzikos pedagogės Rasa Šakalienė (edukologijos mokslų bakalaurė) ir Simona Savickaitė (džiazo studijų bakalaurė). Aktorinio meistriškumo paslapčių mokys režisieriai Rytis Saladžius ir Violeta Mičiulienė. Taip pat vyks pokalbiai, kaip įveikti baimę kalbėti viešai ar išmokti pasitikėti savimi. Kūrybinės veiklos skirtos muzikiniam akiračiui plėsti, kūrybiškumui ir fantazijai lavinti. Dalyviai ir užsiėmimų vadovai vykdys ne tik praktines veiklas, bet ir turės galimybę scenoje pasirodyti kartu.

Registracija: e.p. kulkturosinovacijos@gmail.com arba tel. 8 618 02647.

Daugiau informacijos:www.kulturosinovacijos.lt

 

 

Povilas MEŠKĖLA

Lietuvoje pripažintas profesionalaus meno atstovas, muzikos pasaulio autoritetas. Muzikantas, dainininkas, vokalo pedagogas – jo gyvenimo kelias gali būti sektinu pavyzdžiu projekto dalyviams. Pastaruoju metu nemažai koncertuoja, prodiusuoja gabius atlikėjus ir daug dėmesio skiria jauniesiems talentams, aktyviai užsiima pedagogine veikla. Nuo 2012 m. – televizinio muzikos talentų konkurso „X faktorius“ dalyvių vokalo mokytojas. P.Meškėlos mokiniai – Jeronimas Milius, grupės 4 ROSES narės Akvilė Matukaitė ir Giedrė Girnytė.

 

Rasa ŠAKALIENĖ

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos gitaros mokytoja, vokalinės grupės „Bella Fa” vadovė, turi ketverių metų vokalinių ir sceninių gudrybių mokymo stovyklose patirtį.

– Vaikai, patekę į didesnes scenas, išsigąsta mikrofonų, „kitokio” savo balso, sutrinka ir neatskleidžia savo gebėjimų, kūriniui atlikti nemoka išnaudoti kūno kalbos galimybių. Nemenka patirtis atskleidė kai kuriuos niuansus: intensyvus darbas, nuolatinė scenos darbą išmanančių žmonių pagalba bei dalijimasis patirtimi suteikia vaikams pasitikėjimo savimi. O – svarbiausia! – per pasirodymą degančios vaikų akys! Mums, mokytojams, tai didžiausias įrodymas, kad einame teisingu keliu, – sako Rasa.

 

Simona SAVICKAITĖ

Pagrindinis darbo tikslas –  ne galutinis rezultatas, o procesas, mokiniams, visų pirma, turintis teikti džiaugsmą. 2014-2015 metais dirbo muzikinių vasaros stovyklų vadove, įgavo naujos patirties ir susipažino su stovyklų „virtuve“.

Simona stovyklautojus ne tik mokys džiazinio dainavimo subtilybių, bet ir supažindins juos su muzikos terapijos nauda.

– Muzikos terapijoje viena pagrindinių naudojamų technikų yra improvizacija. Laisvai improvizuojant muzikiniais instrumentais ar balsu save išreikšti yra paprasčiau nei žodžiais. Improvizuojant grupėje galima save išbandyti įvairiuose amplua – kaip lyderį arba kaip stebintįjį. Improvizacijos metu grupė žmonių yra tarsi mažas pasaulis, kuriame verda emocijos, užsimezga įvairūs santykiai, gimsta skirtingi jausmai. Įdomiausia yra tai, kad šiai veiklai visai nebūtina mokėti groti tam tikrais instrumentais. Nepamirškime, kad kiekvienas su savimi nešiojamės genialiausią muzikos instrumentą – balsą, o kur dar visa kūno perkusija! – akcentuoja Simona.

Užsk. Nr. A16-23