Vasaros pradžiai – kupiškėnų dviračių žygis

Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centro (KTVIC) organizuotas dviračių žygis vėl sulaukė didelio žmonių susidomėjimo. Susirinko apie 100 dalyvių ne tik iš Kupiškio, bet ir iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Širvintų, Rokiškio. Važiuodami 40 km maršrutą dviratininkai džiaugėsi geru oru bei Kupiškio krašto vaizdais.

Kelionė, prasidėjusi prie Kupiškio bažnyčios, Vytauto gatve pajudėjo Kuosėnų link. Šis kaimas garsėja neaiškios paskirties senoviniais lauko įtvirtinimais. Spėjama, jog toks statinys galėjo saugoti dvaravietę.

Praskrieję Kuosėnus, kirtę geležinkelį keliautojai lėkė į Naivius. Atvykę į šį kaimą žygio dalyviai turėjo galimybę pasiklausyti istorijos apie garsų akademiką, chemiką bei fiziką Juozą Matulį. Naivių kultūros laisvalaikio centre šio žmogaus atminimui įkurtas muziejus.

Aplankę J.Matulio muziejų dviratininkai mynė į jo gimtinę – Tatkonių kaimą. Čia stūksantis Kereilių piliakalnis yra seniausias žinomas Kupiškio apylinkėje. Nustatyta, kad žmonės čia atsikraustė pirmame tūkstantmetyje prieš Kristų.

Skapiškis – kita maršruto stotelė – gausus istorinio paveldo objektų. Čia – vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivybės paminklas, senosios žydų kapinės, 1787 m. statytas paminklas pirmosioms katalikų misijoms atminti…

Pravažiavus Skapiškį pasukta Kreipšų link. Aptartas paslaptingas Mituvos ežeras, įdomi jo sandara, smalsumą žadinančios sunkiai prieinamos pakrantės ir dvi Alko salos, garsėjančios mistinėmis istorijomis apie čia vykusias senovės apeigas.

Kirtę Biliūnų kaimą, keliaudami Mirabelio miško takais dviratinkai išvažiavo į Pyragių kaimą, už kurio – čia pat – ir Kupiškio miestas.

Šio pavasario Kupiškio turizmo centro kelionė dviračiais buvo ne tik sportiška, bet ir pažintinė, kupina Kupiškio gamtos bei kultūros paveldo įdomybių. Lauksime, kitų maršrutų, kurių, tikimės, šią vasarą dar pasiūlys KTVIC.

 

Paulius Briedis