Vasario 16-oji: troškūniečių renginiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai

Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – Anykščių rajono Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazija skyrė 17 km žygį bei sportines varžybas.

Žygis: Troškūnų gimnazija–Barboros akmuo

Pėsčiųjų žygyje Troškūnų gimnazija–Barboros akmuo ir atgal dalyvavo 73 žygeiviai Panevėžio, Kupiškio rajono Subačiaus, Kauno, Vilniaus, Anykščių rajono Traupio, Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos mokiniai ir jų tėvai bei Vilniuje besimokantis studentas iš Bangladešo. Jauniausiam dalyviui kauniečiui Jokūbui Baršauskui – septyneri metai. Visi dalyviai įveikė 17 km žygį.
Troškūnų girininkas ne tik vedė žygeivius, bet ir aprodė Troškūnų girininkijos muziejų, arboretumą.
Žygio pabaigą vainikavo arbata ir košė prie laužo. Visiems dalyviams buvo įteikti atminimo diplomai, o daugiausiai talkinusiems organizuojant žygį – Troškūnų seniūnijos priziniai puodeliai.

Atviros kvadrato ir šaudymo varžybos

Troškūnų K. Inčiūros gimnazijoje vyko atviros kvadrato ir šaudymo varžybos. Jose dalyvavo Anykščių rajono Antano Vienuolio progimnazijos, Kupiškio rajono Subačiaus, Panevėžio rajono Velžio ir Troškūnų K. Inčiūros gimnazijų komandos.
Merginų grupėje pirmą vietą laimėjo A. Vienuolio progimnazijos, antrą – Troškūnų, trečią – Velžio gimnazijų moksleivių komandos.Vaikinų grupėje pirmą vietą iškovojo Subačiaus, antrą – Troškūnų, trečią – Anykščių sportininkai.Šaudymo varžybose visas prizines vietas užėmė svečiai iš A. Vienuolio progimnazijos.

Dovana Lietuvai – bronzos medalis

Vasario 13 d. Italijos sostinėje Romoje vykusiame Europos moterų imtynių čempionate iš Troškūnų kilusi Danutė Domikaitytė Lietuvai padovanojo bronzos medalį. Kovoje dėl šio apdovanojimo rezultatu 9:0 Danutė įveikė pajėgią Vokietijos sportininkę.
Tai pirmas medalis Lietuvos moterų imtynių sporto istorijoje.