Vandenis raižė 22-oji „Kupiškio marių regata”

Birželio 9 d. vyko 22-oji „Kupiškio marių regata 2018″, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Regatą organizavo Kūno kultūros ir sporto centras (KKSC) bei Panevėžio jachtklubas. Rinkosi Panevėžio, Biržų, Ukmergės ir, žinoma, Kupiškio būriuotojai. Tokioms varžyboms labai svarbios oro sąlygos, o šiltas, saulėtas, be vėjo oras palankus tik žiūrovams. Buriuotojams reikia gero vėjo. Tad varžybų pradžia atrodė gana sudėtinga – pūtė silpnas vėjelis. Vėliau sąlygos pagerėjo, ir po atkaklių lenktynių buvo išaiškinti nugalėtojai.

Buriuotojai buvo suskirstyti pagal laivų klases. Daugiakorpusinių jachtų klasėje pirmą vietą iškovojo Alvydas Kasperiūnas iš Panevėžio, antrą – Jonas Mažuika iš Biržų, trečią – Eimantas Deksnys iš Panevėžio.

Sportinių švertbotų klasėje pirmos vietos nugalėtoju tapo kupiškėnas Saulius Balys, antrą vietą užėmė ukmergiškis Virgilijus Apanavičius.

Olimpinių laivų klasėje pirmą vietą iškovojo Vilius Gustas, antrą – Egidijus Launikaitis. Abu buriuotojai iš Panevėžio.

Laisvoje burlenčių klasėje – dalyviai iki 40 metų – pirmą vietą užėmė kupiškėnas Karolis Baltrūnas.

Laisvoje burlenčių klasėje – 40 metų dalyviai ir vyresni – nugalėtoju tapo Jonas Kučinskas, antros – Irmantas Skiauterė. Abu jie – biržiečiai.

Statulėlėmis buvo apdovanoti jauniausias regatos dalyvis K. Baltrūnas (gim. 1994 m.) ir vyriausias – Jonas Mažuika (gim.1949 m.).

Nugalėtojus apdovanoti padėjo Kupiškio rajono mero pavaduotojas Aurimas Martinka. Vyriausiuoju varžybų teisėju dirbo kupiškėnas Gediminas Baltušis.