Valda Ridikaitė – apie „Lietuvos talentų“ užkulisius

Sekmadieniais 19.30 val. TV3 savo žiūrovą vėl kviečia gėrėtis „Lietuvos talentais“. Rugsėjo 21-ąją šio projekto ketvirtojo sezono premjeroje dalyvavo ir Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistė Valda Ridikaitė. Ji, puikaus balso savininkė, rajone ypač tapo žinoma po Kupiškio meno mokyklos operos „Gripino klasta, arba kas taps karaliumi“, kurioje atliko pagrindinį – Viruso Gripino – vaidmenį. Valda – pavyzdinga gimnazistė, konkursų ir renginių dalyvė, labai žaismingų sraigyčių tapytoja…  Apie šią merginą temainfo.lt rašė jau ne kartą, tačiau apie jos sprendimą dalyvauti „Lietuvos talentų“ atrankoje žinojo labai nedaugelis.

[youtube video=”2tHmX7mOLWk”] [/youtube]

– Taigi taigi. Talentų atranka prasidėjo jau labai seniai: anketą užpildžiau bene vasarį. Tai padaryti ragino artimieji, draugai, mokytojai – visi, kurie nuoširdžiai tiki, jog turiu talentėlį, arba norėjo, kad iš manęs pasijuoktų. Nežinau. Dažnas klausė, kodėl nedalyvauju „X Faktoriuje“ ar „Lietuvos balse“? Savo balso tikrai nelaikau išskirtiniu – yra begalė geresnių, o ir formatas šių projektų per daug įpareigojantis: pasirodymai kiekvieną savaitgalį, dar ta spausto balso, kurį vadinu rėkimu, tendencija… Sakydavau: „Va, jei vėl būtų „Lietuvos talentai“, tai tikrai dalyvaučiau. Ir štai – ketvirtasis „Lietuvos talentų” sezonas! – šypsojosi Valda.

Slapčia, niekam nesakiusi ji užpildė anketą. Po kurio laiko apie tai prasitarė draugui. Jam dar sakė, jog ir kvietimą gavusi kažin ar važiuotų į atranką…

– Jis mane aprėkė, o aš labai bijojau tapti pajuokos objektu. Draugas ramino, sakė: „Jei ir susimausi, tai tik pati apie tai teprisiminsi.“  Ir štai atėjo laiškelis, – įvykių eigą dėstė V.Ridikaitė.

Balandžio mėnesio atranka vyko „Akropolyje“. Draugams Valda melavo, girdi Vilniuje turinti daug reikalų. Apie tai, kad ji dalyvauja projekte, žinojo tik artimieji, šeima.

Registracijos eilėje Valdai teko laukti tris valandas – dalyvių buvo begalė. Gerai, kad kartu važiavo brolis Domas. Tiesa, kaip tik tuo metu dainavo „X Faktoriaus“ dalyviai, gerokai sutrumpinę laukimo laiką.

Po registracijos nedidelė kompanija buvo pakviesta uždarai apklausai. Valda pasakojo:

– Mačiau didžiulį žmonių jaudulį. Nė negalėčiau pasakyti, kodėl pati jo nejaučiau. O kai įėjau į didžiąją salę, mane užvaldė net ne jaudulys, o stresas: aš tarsi išsigandau tos šviesos į akis, tamsos aplink,  kameros, lyg iš filmo… Man uždavinėjo klausimus, atskleidžiančius mane kaip asmenybę, o aš kovojau su nežmonišku jauduliu.  Man pavyko nepasimesti. Paskui dainavau dainos ištrauką. Tai truko daugių daugiausia tris minutes. Gavau nurodymą atsiųsti pilną dainos versiją ir pažadą: jei man pasisekė, apie tai praneš telefonu ir laišku. Ir štai aš laisva.

Po savaitės Valda sužinojo patekusi į viešąją atranką. Apie tai ji pranešė būreliui draugų. Gegužės pabaigoje į Kongresų rūmus kartu su Valda keliavo nemaža kupiškėnų ir vilniečių palaikymo komanda.

Visur šmėžavo kameros. Anot Valdos, sudėtingos situacijos padeda suprasti, kas tikrai pasiruošęs atrankai, o kas bando laimę.

– Užkulisiuose mane nufilmavo, kai iš stresiuko prisėdau prie pianino… Po to pakvietė į tikruosius užkulisius. Ten – raudona sofutė, labai malonus ir linksmas kameristas. Prieš mane laukė merginų šokių grupė, jos buvo linksmos, mane lengvai priėmė į savo ratą;  prisijuokėm, prisižaidėm. Iškeliavo jos, likome aš ir kameristas. Bendravome su juo, ir  jutau, kad nuovargis ir jaudulys nebepasiduoda tramdomi… Mane pasikvietė moteris, bet dar – ne į sceną. Ji maloniai šypsodamasi pasakojo, kaip kas vyksta, dėl ko šiek tiek vėluoja – aplink vien pozityvios nuotaikos. O tada – scena. Vau! Bam… jausmelis. Su scena draugauju nuo šešerių metų. Teko ir didesnei auditorijai dainuoti. O vis dėlto visa ankstesnioji patirtis pavirto į nulį. Bent jau taip atrodė. Mane kalbino Marijus Mikutavičius, vienas trijų projekto „Lietuvos talentai“ vedėjų, o man jis – dar ir didžiulis muzikos autoritetas. Klausinėjo jis manęs daugiau, nei parodė kameros. Su juo kalbėdama įsidrąsinau, nors laidoje to nesimato. Atsisėdau groti: rankelės šlapios, mintys laksto. Tvardžiausi. Grodama bandžiau prisiminti visas emocijas, patirtas rašant šią dainą. Pavyko… hm, sakyčiau,  50 proc. Atsisėdau  nepatogiai, iš streso pamiršau pasitvarkyti –  buvo sudėtinga groti. O ką jau kalbėt apie tai, kad aš aplamai prasta pianistė. Šią dainą jau pusę metų groju nė kiek neklysdama. Ir, va, kaip gavosi: suklydau vidury kūrinio. Bijojau, kad užstrigsiu, bet neparodžiau nesėkmės ir tik dar labiau pasinėriau į dainą… Baigusi dainuoti vis dar buvau dainoje. Jaučiausi nusivylusi. Rūtos Ščiogolevaitės žodžiai – daugelis mane guodė, kad kritika buvo per griežta – 110 proc. teisingi. Nesakau, kad turiu prastą vokalą, bet neatsiskleidžiau. Ko gero, visiems dalyviams taip buvo.
Saulius Urbonavičius-Samas be galo gražiai šnekėjo; jis vadino mane maža raganaite. Nuliūdau, kad iškirpo šiuos žodžius, – pasakojo Valda.

Rezultatas – visi  trys „Taip“ – merginą suglumino: ar Marijus tikrai sakė „Taip“?

– Užliejo euforija. Aš patyriau šį jausmą! Nueinu į užkulisius, o ten: „Ketvirtas „Taip“ –  nuo manęs!”, „Penktas „Taip“ – nuo manęs!”… Dammmn…  trys „Taip“! Tryškau laime. Tikrai. Neklykiau garsiai, bet savyje klykiau. Su manimi džiaugėsi ir organizatorė, ir tas pats kameristas, su kuriuo plepėjom; mane pasigavo filmuotojai: pasisodino, klausinėjo visokių dalykų. Man, matyt, buvo padidėjęs adrenalino kiekis – plepėjau be paliovos… Laidos pradžioje rodo, kai  mane kalbina; žandai raudoni… chi.  Dėl adrenalino jie tokie. Tik dėl adrenalino… Tai vat, – užbaigė pasakojimą Valda.

Jai, žinoma, dar derėjo paminėti, kad važiuodama į šitą atranką vėl save keikė; užkulisiuose matė tiek daug talentų, savimi pasitikinčių žmonių; nepaliko abejonė, kad jai pasakys: „Ne čia papuolei…“

O rugsėjo 21-ąją, anot Valdos, per TV3 žiūrint „Lietuvos talentus“ visos emocijos jai pasikartojo iš naujo: pirmiausia – baimė, paslėpta po šypsena, paskui – didelė baimė be jokios šypsenos, tada – nusivylimas ir džiaugsmas.

Laukia gruodžio pusfinalis.

– Baisu ir dabar. Bet ir įdomu. Truputį liūdna, jog ne viskas įmanoma. Bet kaip nors. Tiek daug palaikančių žodžių, pagalbos rankų – stengsiuosi ir pusfinalyje. Nesiekiu nugalėti kitų: noriu būti nugalėtoja pati sau, – sakė Valda, „Lietuvos talentuose” atlikusi savo kūrybos dainą „Galbūt ir gerai“. 

Paulius Briedis