Valanda kelionės nešildomu Rokiškio autobusu

„Laba diena, – rašo temainfo.lt skaitytoja, – esu Kupiškio miesto gyventoja ir šiandien su sūnumi vykau į Panevėžio polikliniką reisu Rokiškis-Panevėžys; išvykimas 9 val. iš Kupiškio. Autobusas buvo visiškai nešildomas. Vairuotojas pasakė, kad jam uždrausta jungti šildymą. Atvykom į Panevėžį sušąlusiom kojom. Įdomu, ar Rokiškio AS direktorius nenorėtų pats pasivažinėti tokiu autobusu, ar jam maloniau sėdėti šiltame kabinete? O keleiviai tegu šąla ir serga…”

Nuo Kupiškio iki Panevėžio – valanda kelio. Nesmagu taip ilgai šalti, – ką ir kalbėt.

UAB „Rokiškio autobusų parkas” direktorius Valentinas Repčys

iš pradžių neigė nešildomo autobuso galimybę.

– Autobusams šildyti skiriama papildomai kuro  – keleiviai neturėtų šalti. Kuro tiekėjams nesame skolingi, todėl ir kuro nestokojame, – sakė p. Repčys.

– Ar vairuotojas turi galimybe pasinaudoti bendrovės resursais ir savo tikslais naudoti degalus, skirtus autobusui šildyti? – klausėme.

– Ne.

– Gal teko anksčiau girdėti tokių nusiskundimų?

– Sausio viduryje skundėsi keleivis dėl šalto autobuso, važiavusio maršrutu Rokiškis-Vilnius. Bet buvo labai šalta diena, todėl prišildyti autobusą buvo labai sunku.

– Kokia turėtų būti autobuso salono temperatūra?

– Nėra nustatyta konkreti temperatūra, tačiau jei oro temperatūra nulinė, autobuso saloną būtina šildyti.

– Ar gali keleivis tikėtis kompensacijos, jei jam tenka keliauti nešildomame autobuse?

– Tokia tvarka nėra reglamentuota.

Direktorius V.Repčys pasitikslino, kuris vairuotojas vasario 5 d. važiavo minėtu maršrutu. Jis pripažino, jog keleivių salonas nebuvo šildomas: kelyje sugedo šildymo sistema. O ir temperatūra tądien buvo pliusinė…

UAB „Rokiškio autobusų parkas” aptarnauja 3 miesto, 33 priemiestinio ir 9 tolimojo susisiekimo autobusų maršrutus. Rajono savivaldybė už paslaugas jai skolinga apie 290 tūkst. eurų. Bendrovė turi apie 50 autobusų, Daugelis per 10 metų senumo. Kartais keleiviai šaldomi ne iš gero gyvenimo. Tik kažin ar tai gali paguosti moterį, su savo sūnumi šalusią visą kelionę.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo asociatyvi nuotr.