„Vairuoju blaivus, nes myliu jus“

Lapkričio 5 d. (ketvirtadienį) visoje Lietuvoje vykta pilietinė akcija „Vairuoju blaivus, nes myliu jus“. Kupiškio centre, prie Savivaldybės, akcija rengiama 7:40–8:10 val.: vairuotojams bus dalinami akcijos lipdukai.

Akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mirtiną neblaivaus vairavimo problemą, priminti vairuotojų atsakomybę saugoti save ir kitus, paskatinti būti pilietiškais ir netolerantiškais neblaivių vairuotojų atžvilgiu.

Tą pačią dieną Europos namuose, Vilniuje, rengiama visuomenės ir ekspertų diskusija „Blaivybė keliuose: realybė ar utopija?“. Diskusija skirta plačiau pažvelgti į eismo saugumo ir neblaivių vairuotojų prevencijos situaciją bei galimus sprendimus Europos, nacionaliniu ir savivaldos lygmeniu.

Pranešimus skaitys ir diskusijoje dalyvaus Europos Parlamento narys Bronis Ropė, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga, kultūros mecenatas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, lenktynininkas Benediktas Vanagas, Pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis, valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų ekspertai.

 

Europos parlamento nario Bronio ROPĖS biuras