Kaip praneša Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, birželio 17 d. 20.30 val. VšĮ ,,Vaiko užuovėja“, įsikūrusios Biržų rajono Medeikių kaime, socialinio darbuotojo padėjėja V.T. (gim. 1965 m.) ranka du kartus sudavė auklėtiniui į veidą. Įtariamoji apklausta.

VšĮ ,,Vaiko užuovėja“ direktorė Daiva Janonienė, paprašyta pakomentuoti įvykį, pripažino: „Negerai atsitiko…“

Septynmečiui per veidą buvo suduota vakare. Ryte į darbą atėjusi direktorė ant vaiko skruosto dar matė mušimo žymes. Mušusioji neslepia skriaudusi įstaigos auklėtinį.

– Man labai gaila šios moters. Ji gera darbuotoja. Įstaigoje gyvena 19 vaikų. Mažiausiajam – treji metukai. Jis serga sunkia širdies liga – reikalinga nuolatinė priežiūra. Antrame aukšte gyvena paaugliai. Su jais susikalbėti ne taip lengva. Tarp vaiko ir darbuotojos įvyko konfliktas. Moteris nebesusivaldė…“ – pasakojo direktorė.

– Kaip su šia darbuotoja pasielgsite? – klausėme direktorės D.Janonienės.

– Ji padavė prašymą atleisti iš darbo.

– Šie namai dažnokai pakliūna į policijos akiratį. Gegužės 28 d. iš „Vaiko užuovėjos“ pabėgo 14-metė ir 16-metis, gegužės 16 d. išėjo 14-metė auklėtinė. Vaikų pabėgimai fiksuojami ir 2012, 2011 bei ankstesniais metais. Gal elgesys su vaikai ir verčia juos bėgti iš šių namų?

– Minėtais atvejais 14-metė yra ta pati mergaitė.

– Ar ji jau atsirado?

– Taip. Spendžiamas klausimas grąžinti ją globėjams. Bet šie atvejai neturi nieko bendro su 17-osios įvykiu.

– Ar įstaiga pajus darbuotojų trūkumą V.T. palikus įstaigą?

– Šiemet VšĮ ,,Vaiko užuovėja“ biudžetas sumažintas 70 tūkst. litų. Darbuotojų etatus pradėjome karpyti 2009 m. Įstaigoje dirba 15 žmonių, dažnas – nepilnu etatu. Neturime psichologo. Šio specialisto paslaugų reikia ir namų gyventojams ir darbuotojams.

Biržų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Giedra Gedvilienė atostogauja, o vyriausioji specialistė Danutė Pranaitienė atsisakė komentuoti įvykį. Anot jos, savivaldybės administracijos direktorius patarė žurnalistus nukreipti pas Kanceliarijos skyriaus vyriausiąjį specialistą Dalių Mikelionį, matyt, atsakingą už savivaldybės ir visuomenės ryšius.

Kolega D.Mikelionis dar neturi „Vaiko užuovėjos“ įvykio oficialios informacijos ir pateiks ją vėliau. Biržų savivaldybei patogiau raštu atsakyti į žurnalistų klausimus.

VšĮ „Vaiko užuovėja“ 2003 m. rugsėjo 21 d. įsteigta Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios Unitas Lithuaniae Sinodo konsistorijos sprendimu. Kaip teigiama svetainėje www.ref.lt, tuo metu buvo susidariusi palanki situacija tokiai veiklai pradėti, kadangi Biržų rajono savivaldybės administracija pasiūlė Bažnyčiai perimti savivaldybės vaikų globos namus savo žinion. Su savivaldybės administracija buvo pasirašyta bendradarbiavimo ir veiklos finansavimo sutartis.

 

Rita Briedienė

www.ref.lt nuotr.