Vadybos patirties – Sporto administratorių kursuose

 

Vilniuje vyko paskutinė intensyvių sporto administratorių kursų sesija, prasidėjusi balandžio 1 d.; mokymai vyko balandžio 1-2 ir  23-24 dienomis. Sporto administratorių kursus organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga. Juose dalyvavo 12 praėjusių atranką sporto mokyklų specialistų ir aštuoni miestų savivaldybių sporto skyrių atstovai. Dalyvauti šiuose kursuose buvau atrinkta aš, Kupiškio kūno kultūros ir sporto centro direktorė Laimutė Šližauskienė.

Balandžio 1 d. kursų dalyvius pasveikino ir sėkmės palinkėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Intensyvių sporto administratorių mokymus vedė Lietuvos sporto universiteto dėstytoja Irena Valantinė, Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) direktoriaus pavaduotojas Egidijus Balčiūnas ir LTOK Olimpinio švietimo programų vadovė Vita Balsytė. Mokymų dalyviams dėstytojai pasakojo apie olimpinį sąjūdį ir vertybes, sportininkų rengimą, sporto mediciną ir vadybą. Kursus finansavo Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) solidarumo programa.

Didžioji dalis mokymų buvo skirti praktinėms užduotims ir koncentravosi ne į bendras vadybos žinias, o būtent į sporto vadybą.  Apie sporto mediciną ir dopingo kontrolę dalyviai turėjo galimybę išgirsti iš pačių buvusių profesionalių sportininkų, taip pat turėjo progos pabendrauti neformalioje aplinkoje, pasidalinti savo ugdymo mokykloje taikoma praktika bei idėjomis.

Mokymų metu dalyviai buvo suskirstyti į grupes ir vykdė praktines užduotis. Pirmos užduoties tema reikalavo komandoms išsirinkti pavadinimus, o šie ir prigijo: „Taksistai“, „Personalas“ ir „Stručiai“. Aš patekau į „Stručių“ komandą, kuri geriausiai įvykdė praktines užduotis.

Balandžio 24 d. LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė kursų dalyviams įteikė diplomus su Tarptautinio olimpinio komiteto vadovo Tomo Bacho parašu ir specialius prizus už geriausiai atliktas praktines užduotis.

Naujas kvietimas kursams bus paskelbtas rugpjūtį, o antrasis mokymų ciklas vyks rugsėjo–spalio mėnesiais. Dalyvavimo išlaidas (apgyvendinimas, maitinimas), kaip ir pirmą kartą, apmokės Olimpinio solidarumo programa.

 

Laimutė Šližauskiėnė

Kupiškio kūno kultūros ir sporto centro direktorė