Užsidirbo krūvą baudų ir prarado automobilį

Kaip spėja aplinkosaugininkai, arba ilgiausia metų naktis, arba trumpiausia diena kai kuriuos piliečius, gyvenančius šalia miškų ar vandens telkinių, taip paveikia, kad jie pamiršta nūdienos administracinių baudų ir ieškinių už gamtai padarytą žalą dydį ir metų pabaigoje imasi draudžiamos veiklos.

Rokiškio rajono Jūžintų sniūnijoje Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (RAAD GGAI) pareigūnai vykdė medžioklės kontrolę nakties metu: buvo stabdomi ir tikrinami automobiliai.

Stabdant automobilį netoli Šetekšnio ežero, šis sumažino greitį, tačiau privažiavęs prie pareigūnų staiga šastelėjo į priekį nė nemanydamas sustoti. Maždaug už dviejų kilometrų gaudynių trasos, ties Vazajaus ežeru, vairuotojas, nė neišjungęs variklio, iššoko iš automobilio, pasileido bėgti į šalia sodybos augančius vaiskrūmius ir ten atsigulė.

Panevėžio RAAD GGAI pareigūnams teko išklausyti nemažai priekaištų, neva jie dirba ne savo darbą; vyriškis sakė bendrausiąs tik su policininkais. Jis nesiteikė pateikti nei asmens, nei automobilio WW Golf dokumentų, todėl netrukus iš Rokiškio atvyko ir policijos ekipažas.

Pilietis V.K. apsisprendė:  jis geriau bendrausiąs su aplinkosaugos pareigūnais. Jam tokia galimybė buvo suteikta: už draudžiamų nemėgėjiškos žvejybos įrankių (1 statomas tinklas ir 1 venteris) laikymą piliečiui V.K. surašytas ATP protokolas ir bus paskirta administracinė bauda nuo 144 iki 289 Eur; teks jam atsisveikinti ir su brakonieriavimo įrankiais. Už tai, kad nepakluso aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno reikalavimui sustabdyti autotransporto priemonę, teks mokėti administracinę baudą nuo 144 iki 289 Eur.

Dar vieną protokolą – už tai, kad vairavo neblaivus (1,6 prom.) – surašė Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai. Be to, jie išvežė V.K. automobilį „WW Golf”, nes šiam vyrui jau anksčiau už vairavimą neblaiviame stovyje buvo atimta teisė vairuoti transporto priemones.

 

Parengta pagal prd.am.lt inform.

prd.am.lt nuotr.