Už iškirstus medžius Kupiškio teismas nepagailėjo

Kaip praneša prd.am.lt, per 2016 m. ketvirtą ketvirtį teismai išnagrinėjo tris civilines bylas ir priteisė 25 637 Eur žalos, padarytos aplinkai, atlyginimą.

Kupiškio rajono apylinkės teismas nagrinėjo civilinę bylą dėl neteisėto saugotinų medžių kirtimo Rokiškio rajono Juodupės seniūnijos Gylių kaime valstybės žemės sklype. Kirtimo darbus organizavo ir vykdė D. Bubulienės (, užsiimančios individualia veikla, miško ruošos kirtėjai. Neteisėtai buvo nukirsti 125 saugotini medžiai, kurių nebuvo leidžiama kirsti. Iškirsta 90 klevų, po dvi liepas ir egles, 23 beržai ir 8 uosiai. Teismas priteisė atlyginti 25 000 Eur žalą.

Kaip temainfo.lt patvirtino Kupiškio rajono apylinkės Teismo administracijos sekretorius (atstovas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida) Artūras Jančys, minėtoji D. Bubulienė neturi nieko bendro su buvusia Kupiškio viešosios bibliotekos direktore Daiva Bubuliene. Šia pastaba siekiame išvengti bet kokio sutapatinimo.

Panevėžio miesto apylinkės teisme buvo nagrinėjama civilinė byla dėl aplinkos teršimo nepavojingomis atliekomis. Biržų rajono agentūra nustatė, kad pilietis G. O. 2016 m. birželio 7 d. apie 20 val. Biržų rajono Pabiržės miestelyj, prie kapinių regioninio parko teritorijoje (Šiaurės Lietuvos intensyvaus karsto zonoje) į aplinką išmetė 0,005 t nepavojingų buitinių atliekų. Teismas jam priteisė atlyginti 145 Eur žalą.

Panevėžio miesto apylinkės teismas nagrinėjo civilinę bylą dėl neteisėto saugotinų medžių kirtimo Panevėžio mieste valstybinės žemės sklype tarp Gervių ir Sakalų gatvių sklypų. S. K. neteisėtai nupjovė tris 22, 30 ir 30 cm skersmens kaštonus. Teismas priteisė atlyginti 492 Eur žalą.

 

Parengė temainfo.lt

prd.am.lt asociatyvi nuotr.