Uogautojai nepaiso draudimo lankytis miškuose

Koks gali būti draudimas?

Kupiškio Lauko gatvės šeštadienio turgus nebuvo sklidinas miško uogomis: prekiauta tik bruknėmis; už jų litrą moterys prašė dviejų eurų.

– Kada jos rinktos? – paklausiau vienos.

– Vakar, – atsakė moteris ir ėmė siūlyti: – atsakau už kiekvieną uogą, nerasite nė vienos surūdijusios ar supuvusios.

– Ar žinote, kad dėl didelio gaisrų pavojaus ribojama galimybė lankytis Kupiškio rajono miškuose?

– O aš ne Kupiškio miškuose ir rinkau, – pyktelėjo moteris.

– Kur?

– Anykščių. Be to, vasara baigiasi – koks gali būti draudimas? – svarstė ji.

 

Gaisrų pavojus neatslūgsta

Ir tikrai: pernai tokiu metu jau buvo liovęsi liepos pabaigoje įsivyravę karščiai; draudimas lankytis Kupiškio miškuose buvo atšauktas rugpjūčio 14 d. Šiemet kupiškėnai delsė riboti uogautojų verslą, tačiau lietaus trūkumas Savivaldybės administracijos direktorių Marių Mališauską privertė pasirašyti įsakymą kuriuo dėl didelio gaisrų pavojaus nuo rugpjūčio 27 d. ribojama galimybė lankytis Kupiškio rajono miškuose

 

Skelbia pavojų ir anykštėnai

Pernai įsivyravus sausrai anykštėnų lankymasis miškuose nė nebuvo apribotas: Anykščių rajono urėdijos vadovas Sigitas Kinderis temainfo.lt tuomet sakė, jog Savivaldybė, ugniagesiai ir miškininkai kreipėsi į visuomenę, perspėjo, kad dėl karštų orų įsivyravus IV klasės miškų gaisringumui atsiranda didelis pavojus gaisrams kilti; žmonės suprato; nebūta jokių bėdų, nors apie 50 proc. Anykščių krašto miškų vyrauja spygliuočiai, priskiriami pirmai degumo klasei.

Šiemet anykštėnai jau skelbia V klasės miškų gaisringumą. Rajono Savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė įsakymą „Dėl fizinių asmenų lankymosi miškuose apribojimo” pasirašė rugpjūčio 17 d.

 

Rokiškėnės vis dar prekiauja mėlynėmis

Rokiškio Taikos gatvės turgus nustebino mėlynėmis; jos nepigios – 3 Eur už litrą, bet keisčiausia, kad jų dar yra.

– Šios jau tikrai paskutinės – po uogelę rinkau, – kalbėjo malonaus veido uogautoja.

– Ar labai sausa miškuose? – paklausiau jos.

Klausime moteris, matyt, įžvelgė grėsmę ir ėmė aiškinti, kad tai – ne jos uogos, kad pažįstama prašė jas parduoti.

Rokiškėnai draudimą lankytis miškuose paskelbė rugpjūčio 21 d.

 

Daugiau nei pusė savivaldybių

Kaip skelbia Aplinkos ministerija, dėl didelio gaisrų pavojaus lankymąsi šalies miškuose jau apribojo 41 savivaldybė. Arti trečdalio savivaldybių laikinai uždraudė lankytis jų teritorijoje esančiuose miškuose.

„Per pastarąsias savaites įvyko arti pusšimčio miško gaisrų, laimei, jie neišplito ir buvo greitai užgesinti. Kviečiame visų savivaldybių vadovus įvertinti miško gaisrų pavojų ir imtis visų reikalingų priemonių“, – ragina aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotrauka