Ukrainos gitaristų konkurse kupiškėnui Povilui Uckui – pirmos vietos diplomas

 

Kaip praneša Kupiškio meno mokyklos direktorė Daiva Šakickienė, lapkričio 17–18 dienomis šios įstaigos gitaristai Gabrielė Būgaitė ir Povilas Uckus bei jų mokytojas Kęstutis Stankevičius dalyvavo Ukrainos atvirame klasikinės gitaros muzikos festivalyje-konkurse ,,GuitArt Manevychi”. Festivalis vyko Voluinės apskrities Manevičių rajono vaikų ir jaunimo kūrybos centre.

Konkurse dalyvavo gabūs Ukrainos Lvovo, Kijevo, Ostero, Varašo, Gorochovo, Dubliansko, Lucko, Černomorsko ir kitų miestų meno ir muzikos mokyklų gitaristai.

Renginio kultūrinėje aplinkoje atsiskleidė talentingi jauni atlikėjai, renginiu buvo populiarinamas gitaros instrumentas, stiprinama pedagogų bei kompozitorių kūrybinė iniciatyva ir bendradarbiavimas, dalintasi menine kultūrine patirtimi.

Konkurso dalyvių vertinimo komisijoje dirbo Ukrainos kultūros ir meno žinovai, profesionalūs atlikėjai, kompozitoriai, dėstytojai; pirmininkavo Lvovo Mykolo Lysenko nacionalinės muzikos akademijos vyresnysis dėstytojas Jurijus Kuračius.

Atlikėjai buvo vertinami atsižvelgiant į meninį repertuaro lygį, kūrinio atlikimo meistriškumą, išraiškingumą, emocionalumą ir sceninę kultūrą.

Konkursas vyko trijose amžiaus grupėse, buvo išskirtos dvi nominacijos – solistai bei ansambliai.

Kupiškio meno mokyklos gitaristų ansamblis varžėsi 13–16 metų (vyresniųjų) amžiaus grupėje. Už puikų, subtilų ir muzikalų pasirodymą jam įteiktas konkurso dalyvio diplomas.

Solistų kategorijoje P. Uckus iškovojo pirmos vietos laureato diplomą ir buvo apdovanotas konkurso pagrindiniu prizu – gitara.

„Tai labai profesionalus, svarus ir džiaugsmingas laimėjimas. Didžiuojamės gitaros klasės mokiniais ir mokytoju K. Stankevičiumi”, – rašo D. Šakickienė.

Konkursą vainikavo M. Lysenkos nacionalinės muzikos akademijos studento, gitaristo, tarptautinių konkursų laureato Andrejaus Golosniako  koncertas.

 

Parengta pagal Kupiškio meno mokyklos inf.