Ugniagesių treniruotė eketėje – gera pamoka ir vaikams

 

 

Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba kiekvienais metais treniruotėmis stiprina savo įgūdžius, kaip gelbėti žmones įlūžus ledui. Ta pačia proga ugniagesiai-gelbėtojai kartu su Kupiškio rajono savivaldybės Civilinės saugos skyriumi rengia akciją „Saugus elgesys ant ledo“.

Šiemet Savivaldybės vyriausiasis civilinės saugos specialistas Nerijus Kručas į akciją pakvietė Alizavos ir Salamiesčio pagrindinių mokyklų mokinius. Jie stebėjo ugniagesio-gelbėtojo treniruotę prie marių elingo išpjautoje apie 12 kv. m eketėje.

– Kiekviena ugniagesių-gelbėtojų budinti pamaina turi po plaukiką. Jie naudojasi specialiu sauso tipo, teigiamo plūdrumo, vandeniui nepralaidžiu kostiumu. Tiesa, gelbėti įlūžusįjį dažniau naudojamasi gelbėjimo rogėmis. Nei šių metų, nei pernykštę žiemą neprireikė nei gelbėtojo kostiumo, nei rogių. Tikimės, kad ir neprireiks, – temainfo.lt sakė Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Vaidas Juknevičius, papasakojęs vaikams, kada ant ledo saugu, kaip elgtis įlūžus.

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Grupei žmonių išlaikyti jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm.

Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas nėra tvirtas. Trapus, plonas ledas būna arti krūmų, medžių, nendrių ir tose vietose, kur įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltinių.

Prieš einant ant ledo derėtų apsidairyti, ar arti nėra praminto takelio, paliktų pėdų. Jeigu yra, jomis ir reikėtų eiti, nes tai jau išbandytas kelias. Einant ledu reiktų turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą. Jeigu į ledą sudavus lazda, ant jo pasirodo vanduo, būtina nedelsiant grįžti į krantą.

Ugniagesių-gelbėtojų treniruotės vaikams palieka didžiulį įspūdį, atmintyje išlieka jų patarimai.

 

Adelija Varnaitė

Vaido Juknevičiaus nuotraukos