UAB „Ivabaltė” galingasis „Fendt 1000 Vario” apdovanotas aukso medaliu

Irmantas Tarvydis

Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi…” artėja prie vakarietiško modelio. Anksčiau už išskirtiniausius eksponatus apdovanodavo po parodos, o dabar prieš parodą jos lankytojai ir dalyviai sužino laureatus, gali aplankyti jų ekspoziciją, apžiūrėti medaliais ir diplomais įvertintus eksponatus, – apie parodos „Ką pasėsi… 2016″ naujovę temainfo.lt pasakojo Rokiškio UAB „Ivabaltė” generalinis direktorius Irmantas Tarvydis; jo vadovaujama įmonė šioje, jau 21-oje parodoje dalyvauja bene 20 kartą.

Šiemet, kaip ir kasmet, medaliais ir diplomais apdovanojama 10 išskirtiniausių parodos eksponatų. „Ką pasėsi… 2016“ aukso medaliu įvertintas UAB „Ivabaltė” ratinis traktorius „Fendt 1000 Vario”.

– Tai pats galingiausiais mūsų bendrovę kada nors pasiekęs „Fendt” serijos standartinis modulinės konstrukcijos ratinis traktorius, – sakė I.Tarvydis.

„Fendt 1000 Vario” vadinamas analogų neturinčiu galingiausiu 1000-osios serijos traktoriumi. Tai visiškai naujai sukonstruota didelės galios technika, perkopusi 500 arklio galių. Parodos „Ką pasėsi… 2016″ dalyvis „Fendt 1000 Vario” siekia 517 AG.

Kaip teigiama technikos charakteristikoje, visi komponentai – nuo variklio iki transmisijos, ventiliatoriaus ir hidraulikos – yra sukonstruoti taip, kad atlaikytų didelės galios reikalaujančias operacijas. „Fendt 1000 Vario” sumontuoti šešių cilindrų, 12,4 l darbo tūrio MAN varikliai. Tokios galios traktorių serija skirta ne tik sunkiems žemės ūkio, bet ir transporto darbams: didžiausias greitis – iki 60 km per valandą.

Ypatingai didelės galios reikalaujančiuose darbuose efektingai pasitarnauja naujai suprojektuoti didelio skersmens ratai (galinių ratų skersmuo – 2,35 m), plačios traktoriaus balastavimo galimybės ir į jo konstrukciją integruota sistema „Vario Grip, kuri slėgį padangose keičia ne tik traktoriui stovint, bet ir važiuojant, – gerokai padidėja traukos jėga ir efektyvumas.

Didelė galia perduodama mažiausiomis energijos sąnaudomis. Viskas įvertinta: didelio slėgio degalų įpurškimo sistema puikiai dozuoja degalus, o geriau suformuotas degusis mišinys lemia mažesnes degalų sąnaudas. Su variklio ir transmisijos valdymo sistema TMS nustačius pastovų važiavimo greitį, automatiškai (priklausomai nuo apkrovos) parenkami mažiausi variklio sūkiai – dirbama ekonomiškiau.

Naujųjų1000-osios serijos flagmanų aukštis siekia 3,60 m, konstrukcinė masė – 14 t, o, palyginti su kitais tos pačios galios traktoriais, jie yra lengvesni, manevringesni.

Šios serijos modeliuose yra iš esmės atnaujinta kabina. Ji erdvi, turi patobulintą klimato kontrolės sistemą – operatoriui tai užtikrina dar daugiau komforto. Dėl „Fendt 1000 Vario” gabaritinių matmenų priekinis langas ir šoniniai stiklai pažeminti 80 mm – tai garantuoja optimalų matomumą ir didelį erdvės pojūtį. Kabinoje daugiau daiktadėžių: vietos gaiviesiems gėrimams ar dokumentams tikrai nepristigs.

Įlipti į vairuotojo kabiną dar lengviau: laipteliai turi dvi skirtingas išdėstymo pozicijas, o durelės praplatintos 85 mm. Susidaro įspūdis, kad šios serijos traktoriuose apgalvota viskas: įstrižai šviečiantys stogo žibintai, neleidžiantys susidaryti šešėliams ant kabinos stogo ir užtikrinantys precizišką apšvietimą; galinga oro kondicionavimo sistema su 16 deflektorių, vienodai paskirstančių oro srautą; 300 l priekinio stiklo valytuvo eiga; vaizdo kamera, integruota į „Dieselross” emblemą, esančią ant variklio gaubto ir pagerinančia matomumą priekinių ratų kryptimi bei perduodančia tikslų priekyje agreguojamo padargo vaizdą; galima ir odinė sėdynė su šildymo bei ventiliacijos funkcija; nauja atlenkiama keleivio sėdynė, kuri naudojama ir kaip stalelis ar dokumentų dėtuvė; papildomi dešinėje vairuotojo pusėje įrengti maitinimo lizdai.

 

Pirmą kartą su galinguoju „Fendt 1000 Vario” visuomenė buvo supažindinta pernai gruodį, švenčiant UAB „Ivabaltė” 20-metį Kėdainių rajono Saviečių kaime esančiame bendrovės Žemės ūkio technikos prekybos ir aptarnavimo centre. Šių patalpų technikos parodų salė, nesunkiai transformuojama į pokylių menę, talpina apie 1000 žmonių. Beveik tiek jų ir dalyvavo šventinėje programoje bei „Fendt 1000 Vario” sutiktuvėse. Apipiltas šventinėmis ugnimis, aplietas šviesomis iš eksponato jis virto šventiškiausio renginio labai patraukliu, vyrus ir moteris dominančiu dalyviu. Galingas, gražus ir elegantiškas – toks jis puošė bedrovės gimtadienio šventę. Būtent čia, šalia „Fendt 1000 Vario” buvo pjaunami ir gimtadienio tortai.

Dabar tas pats „Fendt 1000 Vario” – jau Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto organizuojamoje parodoje; ji vyks kovo 31–balandžio 2 dienomis.

 

Rita Briedienė

UAB „Ivabaltė” archyvo nuotraukos