UAB „Dominari“ neatsisako planų Kupiškyje

Pasiekusios žinios apie tai, kad UAB „Dominari“ Panevėžyje įsigijo patalpas gamybinei veiklai, sudomino kupiškėnus.

„Skelbiama, kad baldų ir čiužinių gamintoja „Dominari“, žadėjusi įsikurti Kupiškyje“, persikelia į didžiulį pastatą šalia „Babilono“, Panevėžyje“, – pranešė temainfo.lt skaitytojas ir klausė, ar beverta kupiškėnams tikėtis investicijų ir naujų darbo vietų.

Apie UAB „Dominari“ ketinimą ateiti į Kupiškį rajono meras Jonas Jarutis kalba jau  gerą pusmetį; parengti du sklypai (Krantinės g. 7 ir A.Purėno g. 9) verslui išnuomoti aukciono būdu.

Prieš porą savaičių rajono savivaldybės atsakingų tarnybų specialistai rinkosi tartis, kokios yra galimybės tenkinti  investitorių keliamas sąlygas – parengti nuomojamų teritorijų infrastruktūrą. Verslui įsikurti  reikalingas elektros energijos, karšto ir šalto vandens,  šilumos  ir dujų tiekimas, būtina įrengti lietaus ir buitinių nuotekų kanalizaciją.

„Statybos planuojamos jau šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje, todėl visi pasiruošimo darbai turi būti atlikti iki tol“,  – skelbia Kupiškio rajono savivaldybė. Ir še tau: „Dominari“ savo pozicijas stiprina Panevėžyje.

Portalo temainfo.lt skaitytojo pateiktą klausimą persiuntėme Kupiškio mero patarėjai Miglei Savukaitei, atliekančiai ir atstovės spaudai pareigas.

„Verslininkų valia, kur dar plėsti savo įmonių tinklą. Kupiškiui tai neturi įtakos – Savivaldybės administracijos specialistai toliau rūpinasi, kad būtų įvykdyti bendrovės prašymai dėl infrastruktūros parengimo abiejuose juos dominančiuose sklypuose mūsų pramoniniame rajone. Viskas vyksta taip, kaip buvo numatyta ir tartasi“, – atsakė ji.

UAB „Dominari“ vykdantysis direktorius Andrius Buraitis, temainfo.lt paklaustas, ar bendrovė dar turi kokių nors planų Kupiškyje, sakė:

– Taip,  planų turime. Šiuo metu dalyvaujame žemės pirkimo konkurse, tačiau kol konkursas neįvykęs, sunku kalbėti apie plėtrą. Daugiau informacijos bus galima pateikti pasibaigus konkursui.

–  Ar galime tikėti skelbiamais duomenimis: naujose patalpose ketinate įdarbint 150 žmonių; bendrovė yra didžiausias darbdavys Panevėžyje, sukūręs apie 600 darbo vietų?

–  Taip, mes planuojame naujose patalpose įdarbinti  apie 150 darbuotojų, ir šiuo metu Panevėžio regione esame įdarbinę apie 600 žmonių. Tačiau dėl didžiausio darbdavio statuso negalime komentuoti – neturime tokios informacijos.

–  Kur dar veikia bendrovės filialai, kas „Dominari“ produkcijos pirkėjai?

–  „Dominari“ grupę sudaro daugiau nei 14 įmonių, veikiančių Pabaltijyje; įdarbinta per 1100 darbuotojų. Pagrindinė veikla yra sofų, čiužinių ir patalynės gamyba bei šiai veiklai vykdyti reikalingų žaliavų ir pusgaminių gamyba. Produkcija yra eksportuojama į daugiau nei 30 valstybių.

–  Norėtume žinoti ir tai, ar Jus tikrai tenkina suformuotos komercinės ir ūkinės paskirties teritorijos Kupiškio mieste, esančios visai šalia miegamųjų rajonų?

–  Kadangi mūsų veikloje dominuoja surinkimas, gamybos procesai yra paprasti, nėra naudojamos kenksmingos aplinkai medžiagos, mums suplanuota teritorija nekelia jokių problemų.

Štai tokie atsakymai. Kaip sako M.Savukaitė, panikuoti tikrai neverta.

 

temainfo.lt

Adelės Varnaitės asociatyvi nuotr.