Turnyras Anykščių imtynių klubo „Ąžuolas” pirmininkui Vytautui Šidlauskui atminti

Jau dešimtas turnyras

Vasario 2 d. Anykščių laisvalaikio ir pramogų komplekso „Nykščio namai” sporto salėje vyko X tarptautinis graikų-romėnų ir moterų imtynių turnyras, skirtas pirmam Anykščių imtynių klubo „Ąžuolas” pirmininkui Vytautui Šidlauskui atminti.

Į turnyrą atvyko per 180 sportininkų iš Lenkijos Poznanės miesto, Latvijos – Rėzeknės, Liepojos, Daugpilio bei Lietuvos – Anykščių, Viešintų, Vilniaus, Joniškio, Marijampolės, Klaipėdos, Kuršėnų, Šiaulių, Tauragės ir Kupiškio.

Turnyro dalyvius pasveikino Anykščių rajono vicemeras Sigutis Obelevičius ir Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas.

Anykščiams – septyni aukso medaliai

Kai kuriose svorio kategorijose norint laimėti turnyro medalį reikėjo įveikti 5–7 varžovus. Gražios ir atkaklios kovos išaiškino turnyro nugalėtojus bei prizininkus.

Moterų imtynėse daugiausiai – penkis – turnyro nugalėtojų vardus iškovojo Anykščių ir tris – Daugpilio imtynininkės.

Graikų-romėnų imtynėse geriausiai sekėsi Anykščių krašto imtynininkams, iškovojusiems tris aukso medalius, Rėzeknės sportininkai pelnė du aukso apdovanojimus.

Ant aukščiausios pakylos kopė anykštėnai Kipras Gvozdas (58 kg), Kasparas Juodelis (62 kg), Julita Ivanauskaitė (56 kg),  Skaistė Jakaitytė (60), Evelina Uselytė (52 kg), Rimgailė Čeponytė (62 kg) ir Viktorija Buinauskaitė (75 kg).

Puikiai kovojo ir kupiškėnai

Moterų imtynių svorio kategorijoje iki 55 kg nugalėtojos vardą iškovojo Evelina Dūdėnaitė. Sidabro medalį laimėjo Anelė Kavaliauskaitė (58 kg), bronzos medalis atiteko Austėjai Ritai Žiūkaitei (75 kg).

Graikų-romėnų imtynių turnyro sidabro medalius laimėjo Gytis Daugėla (36 kg), Medas Barzdenys (39 kg), įveikęs septynis varžovus ir patyręs vieną pralaimėjimą, bei Lukas Ulkė (46 kg). Bronzos medaliais pasipuošė Domas Ulkė (30 kg) ir Mykolas Vizbaras (53 kg).

Varžybas stebėjo Vytauto žmona Audronė Šidlauskienė su sūnumi Skirmantu, gausus būrys Anykščių imtynių veteranų. Varžybos vyko pagal seną sistemą – iki dviejų pralošimų: sportininkai turėjo galimybę daugiau pakovoti.