Turgaus tradicijas puoselėjantiems Kamajams prekystalis nebereikalingas


Rokiškio rajono Kamajų miestelis, visoje Panevėžio apskrityje bene didžiausias turgaus tradicijas turintis, jas puoselėjantis Lietuvoje žinoma švente „Kuc kuc Kamajuos!“, nugriovė Antano Strazdo aikštės turgaus prekystalį ir naujo nebestatys.

– Jis ir buvo bebaigiantis griūti, nebesaugus. Statinys niekur neregistruotas. Be to, prekybininkai jau seniai prekiauja iš savo palapinių – niekas prekystaliu ir nebesinaudojo. Su rajono Savivaldybės administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriumi suderinome turgaus prekystalio reikalus ir išvalėme aikštę, – temainfo.lt sakė Kamajų seniūnijos seniūnės pavaduotojas Algirdas Bernotas.

Anot kamajiškių, prekystaliu besinaudojo norintieji čia pat išgerti alaus: patikdavo jiems ši vieta, mat buvo dengta stogeliu nuo lietaus.

Dalis Kamajų gyventojų gal ir nebūtų pasigedę turgelio prekystalio, jei jo nuolaužos nebūtų sukrautos privačioje valdoje, Kamajų dvaro teritorijoje. Vakar, rugpjūčio 21 d., feisbuke „Kamajų miestelis“ dėl to buvo užkaitę aistrų.

– Negerai išėjo, nesusandėliavome nuolaužų iš karto. Dabar viskas nepriekaištingai sutvarkyta, – sakė seniūnės pavaduotojas A. Bernotas.


Rita Briedienė

Sigitos Gasiūnienės nuotr.