Trys vaikų žaidimų aikštelės nudžiugins Kupiškio vaikus

Anot vaikų žaidimų aikštelių statybos bendrovės „EKOplay” direktoriaus Sauliaus Daukšos, mažieji kupiškėnai jau šeštadienį galės žaisti naujose aikštelėse Kraštiečių mikrorajono Antano Purėno ir Kazio Šimonio gatvių namų vidiniame kieme bei Jono Černiaus skverelyje, prie „Maximos” prekybos centro. Taikos gatvės vaikų žaidimų aikštelė (už „Saulutės” lopšelio-darželio) buvo pradėta statyti diena kita vėliau, todėl čia vaikai kviečiami sekmadienį.

– Taikos gatvės aikštelė nedidukė, apie 80 kv. m. Joje planuojama įrengti smėlio dėžę ir sūpuokles. Ši žaidimų vieta – mūsų dovana Kupiškio rajono savivaldybei ir mažiesiems kupiškėnams, – temainfo.lt sakė direktorius S.Daukša.

Kraštiečių aikštelė didžiausia, užima apie 200 kv. m. Čia galės leisti laiką ir trejų metų pypliai ir 15-mečiai paaugliai; pastariesiems pastatyti sporto įrenginiai pilvo presui stiprinti. Mažyliams jau sumontuotos supynės, nusileidimo kalnelis, karuselė, spyruokliukai, laipynės, smėlio dėžė. Aikštelėje galės laisvai jaustis 15 vaikų. Prie jos yra suoliukai mamoms ar seneliams.

K.Černiaus skvero aikštelė užima 100 kv. m. Ji labai patraukli „Sport 2″ įrenginiu; juo galės treniruotis net suaugusieji.

– Konstrukcijos saugios, apgalvotos; vaikas niekur neįkiš pirštuko ar galvos. Net dangos skalda specifinė, 20 cm storio – vaikas ir nugriuvęs nesusižalos, – pasakojo UAB „EKOplay” vadovas.

Anot pašnekovo, visoms konstrukcijoms suteiktas saugumo sertifikatas: galvanizuojant ir padengiant kokybiškais dažais metalinės konstrukcijos apsaugotos nuo korozijos, ultravioletinių spindulių ir atmosferos poveikio; medinės konstrukcijos yra pagamintos iš klijuotos medienos, impregnuotos pagal ES standartų reikalavimus; plastikinėms detalėms naudojamos HPDE ir HPL plokštės ypač ilgaamžės ir atsparios aplinkos poveikiui. Konstrukcijų nei išsukiosi, nei išardysi; tik labai didelis vandalas galėtų jas sugadinti.

– Kupiškyje iš tiesų labai stigo vaikų žaidimų aikštelių; nenuostabu, kad rajono mero Dainiaus Bardausko pirmųjų darbų sąraše – aikštelės vaikams, – sakė S.Daukša.
Vaikai šeštadienio nelaukia: kai meistrai palieka aikštelę, ją nutūpia mažyliai.

 

Rita Briedienė
Emilijos Briedytės nuotraukos