Tikslas – saugoti savo ir kaimyno turtą

Senolių išmintis, bylojanti apie tai, kad darbymetyje ir akmuo kruta, tinka ne tik žemdirbiams bei sodininkams , įsisukusiems į vasaros darbų karuselę, bet ir asmenims, nusitaikiusiems į svetimą turtą. Ypač jei tas turtas neatsakingai saugomas.

Šią vasarą Rokiškio rajono policija gavo ne vieną pranešimą apie pavogtus „elektrinius piemenimis“; vagis itin masina negyvenamos sodybos: iš ūkinių pastatų jie „šluoja“ įvairius ūkio įrankius, padargus, vasaros pramogų įrangą.

Šiais metais Rokiškio rajone vagys išnešė penkias žoliapjoves, dvi sodo traktorines žoliapjoves. Po tokių vizitų rajono gyventojai patyrė keliolikos ar net kelių dešimčių tūkstančių litų nuostolius.

Praktika rodo, kad veiksminga priemonė – saugoti savo ir kaimyno turtą, įsijungti į „Saugios kaimynystės“ judėjimą. Tai suprasdama Rokiškio rajono Duokiškio bendruomenės rado laiko susitikti su Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnais. Liepos 3 d. visi drauge įkūrė saugios kaimynystės grupę.

Susitikimo iniciatorius – jaunas ūkininkas Rolandas Jasiūnas, plėtojantis kaimo turizmo verslą ir jau nukentėjęs nuo vagišių. Rajono policijos komisariato viršininkas Stasys Meliūnas atsakė į duokiškiečių klausimus, apylinkės inspektorius Ramūnas Traškinas išdalino lankstinukus, atšvaitus mažiesiems ir įteikė „Saugios kaimynystės“ stendą. Tai jau 13-oji saugios kaimynystės grupė rajone.

Duokiškis – darbščių žemdirbių kraštas, garsėjantis savo kraštovaizdžiu ir baladėmis. Miestelio žmonės gali didžiuotis, kad juos vienija ne tik darbai, pomėgiai, bet ir bendras tikslas – saugoti savo ir kaimyno turtą.

 

Rasa Černauskaitė

Panevėžio apskrities VPK Valdymo organizavimo skyriaus Viešųjų ryšių grupės vyriausioji specialistė