Tęsiasi akcija ,,Medžiok saugiai“

Iki gruodžio 15 d. tęsiasi akcija ,,Medžiok saugiai“. Praėjusią savaitę  Anykščių, Utenos rajonų ir Ignalinos agentūrų pareigūnai vykdė akciją: buvo patikrinti 9 medžiotojų klubai ar būreliai ir 75 jų medžiotojai.

Anykščių rajono agentūros pareigūnai patikrino ,,Svėdasų“ ir ,,Skiemonių“ medžiotojų būrelius, kuriuose medžiojo 40 medžiotojų. Šių būreliams pareigūnai priekaištų neturėjo.

Kaip praneša Aplinkos ministerija, akcijos metu  tikrinama, ar laikomasi medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklių nuostatų, ar teisingai pildomi ir išduodami galiojantys naujos formos lapai, ar medžioklės vadovai užtikrina jiems pavestas pareigas, ar turima licencijų medžiojamiesiems gyvūnams bei užtikrinamas tinkamas licencijų naudojimas. Taip pat tikrinami visų medžiotojų bilietai, ar yra specialios žymos apie saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimus, galiojantys leidimai ginklams.

Nors atsakomybė už pažeidimus stipriai sugriežtėjo ir medžiotojai tampa vis atidesni, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kuomet nesilaikoma medžioklės taisyklių nuostatų ar veterinarinių reikalavimų. Praėjusią žiemą Šiaulių regione, dėl netinkamo elgesio medžioklėje, buvo sužeisti trys medžiotojai.

Vykdant akciją bus ne tik tikrinami dokumentai ir atliekama, sumedžiotų žvėrių patikra, tačiau bus naudojama ir speciali įranga, be to prisilaikant saugaus elgesio reikalavimų aplinkosaugininkai gali sudalyvauti ir varymuose, kad būtų įvertinta, ar laikomasi teisės aktų reikalavimų.

Piliečiai, pastebėję brakonieriavimo atvejus, kviečiami apie juos pranešti bendrojo pagalbos centro telefonu 112.

 

Parengė Saulius Buivydas

prd.am.lt nuotr.