Teismas panaikino „Rokiškio sūrio“ vadovo turto areštą

Antanas Trumpa. Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip rašo lrytas.lt, Lietuvos apeliacinis teismas panaikino beveik 11,5 mln. eurų vertės pagrindinio „Rokiškio sūrio“ akcininko ir vadovo Antano Trumpos turto areštą, kurio siekė nesąžiningu elgesiu įtariama Švedijos investicijų bendrovė „East Capital“.

Praėjusių metų gruodžio 29 d. Panevėžio apygardos teismas priėmė „East Capital“ ieškinį A.Trumpai dėl beveik 11,5 mln. eurų žalos atlyginimo ir patenkino švedų prašymą areštuoti šiai sumai „Rokiškio sūrio“ vadovo valdomą turtą.

Pasak A.Trumpos, „East Capital“ ieškiniu siekiama vienintelio dalyko – priversti „Rokiškio sūrį“ beveik dvigubai didesne nei rinkos kaina supirkti švedų valdomą 4,96 proc. akcijų paketą. Šiuo metu Lietuvos bankas nagrinėja „Rokiškio sūrio“ prašymą ištirti, ar „East Capital“ savo veiksmais nepažeidė įstatyme numatyto draudimo manipuliuoti rinka, siekiant dirbtinai padidinti turimų akcijų kainą.

Praėjusių metų balandį „East Capital“ oficialiai patvirtino savo siekį parduoti turimas „Rokiškio sūrio“ akcijas už 3,475 euro už vieną akciją.

Kaip nurodoma „East Capital“ laiške, jei bus susitarta dėl akcijų kainos, švedai nekels klausimų nei dėl „Rokiškio sūrio“ investavimo strategijos, nei dėl paskolų susijusioms bendrovėms.

„Lietuvių kalboje tai galima vadinti šantažu, – sakė A.Trumpa. – Mes nesiruošiame tam pasiduoti, galvodami pirmiausiai apie visų akcininkų interesus, apie visos bendrovės ir jos darbuotojų perspektyvas“.

 

Visas straipsnis:

http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/teismas-panaikino-rokiskio-surio-vadovo-turto-aresta.htm