Teisė į tradiciją priklauso ne direktoriui

Rokiškio liaudies teatro facebooke išplatintas asociacijos „Rokiškio teatras” prezidento Arūno Skardžiaus pareiškimas yra drąsus Rokiškio kultūros centro permainų vertinimas. Asociacijos vardu, jis rašo:

„Didelį nerimą kelia naujojo Rokiškio kultūros centro direktoriaus Eriko Druskino viešai rajono laikraštyje „Gimtasis Rokiškis“ kartojama idėja profesionalių teatrų festivalį „Vaidiname žemdirbiams“, gyvuojantį per 30 metų, pervadinti, pakeisti formatą.

Šis festivalis yra reprezentacinis Rokiškio krašto reiškinys, kurį puoselėjo ne tik kultūros įstaigose dirbantys žmonės, bet pati bendruomenė. Todėl E.Druskino kėsinimasis į bendruomenės teatrinę tradiciją kelia nerimą. Asociacija „Rokiškio teatras“, burianti daugiausia visų kartų teatro aktorius, kreipėsi į merą Antaną Vagonį klausdama, ar gali vienašališkai Kultūros centro direktorius nuspręsti, kaip turėtų keistis tris dešimtmečius gyvuojantis festivalis, su kuriuo augo krašto bendruomenės kartos. Meras patikino, kad naujojo Kultūros centro direktoriaus mintys yra tik jo asmeninė nuomonė, kuri nėra, nebus lemianti, kai kalbama apie krašto tradicinius renginius. Jei ir būtų kada poreikis iš esmės pakeisti festivalį – jo pavadinimą ar formatą, teisę nuspręsti turės pati Rokiškio bendruomenė, – užtikrino meras.”

Nesislėpdamas už kitų nugarų pasirašo: Arūnas Skardžius, Asociacijos „Rokiškio teatras“ vardu prezidentas.

Pauliaus Briedžio nuotr.