Tarptautinis projektas „Kaltūnas” kviečia į Anykščius

Alternatyvaus turizmo ir laisvalaikio centras „Teku taku“ pasistengė, kad su edukaciniu projektu šeimai „Kaltūnas” galėtų susipažinti ir Anykščių gyventojai bei miesto svečiai.

Tai – kūrybinės instaliacijos, ekskursija-spektaklis, sukurtas pagal pagrindinę projekto istoriją „Ten, kur auga plaukai“. Pagrindinė šio pasakojimo veikėja Gabėta – ypatingų plaukų mergaite, bijanti juos kirpti. Bėgant laikui plaukai užauga tokie ilgi, kad juose pradingsta ne tik žaislai, rūbai, vadovėliai, bet ir šeimos nariai.

„Rengdami kūrybines instaliacijas skatiname vaikus ir jų šeimos narius tyrinėti Gabėtos ir jos šeimos kasdienybę. Keliaudami per skirtingas Lietuvos vietoves ir renginius stengiamės atsižvelgti į aplinką, prisitaikyti prie jos ir joje gyvenančių ar laiką leidžiančių šeimų. Anykščiai – ne išimtis. Šis miestas, turintis ne vieną populiarų lankytiną objektą, yra visos šalies traukos centras. Galimybė dirbti tokiuose miestuose kiekvienai projekto instaliacijai suteikia išskirtinumo, priverčia atrasti naujas kūrybines galimybes“, – teigia projekto režisierė Saulė Norkutė.

Netradicinės ekskursijos-spektaklio dalyviai net 40 min. keliaus po spalvingą garsų, vaizdų, pojūčių ir pažinimo pasaulį, susipažins su Gabėta ir jos šeimos nariais.

Į ekskursijos-spektaklio erdvę kūrybinės instaliacijos žiūrovai pateks pro kasų tunelį ir Kaltūnų laiko mašina bus perkelti į atsitiktinę Gabėtos šeimos gyvenimo dieną. Staigmena – niekada nežinai, kurių metų, savaitės, ar mėnesio dieną aplankysi.

Režisierė S.Norkutė džiaugėsi: „Šios instaliacijos vaikus skatina analizuoti situaciją, drąsiai priimti sprendimus ir lavinti kūrybinius bei meninius įgūdžius. Tyrinėdami istoriją ir jos personažus kartu kuriame ir patį pasakojimą. Tai žavesio suteikia ir pačiam projektui.“

Nepraleiskite progos susipažinti su netradicinio projekto veikla ir ekskursija-spektakliu, kuris vasarą rodomas ir kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

 

Ekskursijos-spektaklio datos:

13 d. – 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 val.

14 d. – 12, 13, 14, 15 val.

 

Ekskursijos vieta:

Šventosios upės pakrantė, Tako g. 2, Anykščiai

 

Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina rezervacija telefonu +370 626 07 211 (d. d. 9-17 val.) arba el. paštu paulina@kaltunas.lt

 

Daugiau informacijos: www.kaltunas.lt