Tarp gražiausių įmonių pavadinimų – Anykščių UAB „Gamtos pilnatvė“

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos, švenčiamos vasario 21-ąją, proga Valstybinė kalbos inspekcija ir portalas „Delfi” rengia Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. Jo tikslas – skatinti būsimų įmonių vadovus, kad rinktųsi lietuviškus, taisyklingus, įdomius vardus.

„Praėjusiais metais Registrų centre buvo įregistruota daugiau kaip 10 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų. Renkant atsisakyta klubų, asociacijų, bendrijų, viešųjų įstaigų pavadinimų ir tų, kurie sudaryti su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nepateko ir tos įmonės, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos”, – skelbia portalas „Delfi”.

Kalbos inspekcija atrinko 15 įmonių pavadinimų, įregistruotų: Vilniaus įmones MB „Atgiję raštai“, UAB „Juokiasi puodas“, MB „Pasaka tikiu“, UAB „Vyšnių sodai“, MB „Vyrai virtuvėje“, MB „Rami galva“, Kauno UAB „Debesynas“, MB „Mikim“, UAB „Protingieji kurmiai“, UAB „Švaros vilkai“, Anykščių UAB „Pilnatvė“, Birštono MB „Čiulba ulba“, Jonavos UAB „Šarkos drabužinė“, Kaišiadorių UAB „Kadagio dūmas“ ir Kelmės UAB „Saldišius“.

Už labiausiai patinkantį pavadinimą kviečiama balsuoti http://www.delfi.lt/verslas/verslas/balsavimas-isrinkite-graziausia-lietuviska-imones-pavadinima.d?id=70317286#a_emb_145493118354552_19938

Vasario 19 d. nugalėtojai bus pagerbti Kultūros ministerijoje. Nugalėtojas bus apdovanotas specialiu DELFI prizu. Savo balsą galima atiduoti iki vasario 18 d. 12 val. Iš vieno ID galima balsuoti ne daugiau kaip 10 kartų.