Taisyklingas siuntos įpakavimas – sėkmingas jos pristatymas

Net ir šiame komunikacijos amžiuje siuntos vis dar išlieka viena populiariausių daiktų perdavimo formų. Galbūt net populiaresnė nei anksčiau, kadangi migracija paskatino drąsiai išbandyti tolimiausius pasaulio kampelius, o siuntų keitimasis su artimais žmonėmis padeda palaikyti glaudžius santykius. Ir nesvarbu, ar siuntos galutinis tikslas yra Kupiškis, Londonas ar Niujorkas – galimybės atviros visiems!

Šiuo metu siuntų pervežimo paslaugas siūlo tikrai labai daug įmonių. Lietuvoje bene pati populiariausia – ParcelABC. Tai beveik visame pasaulyje siuntų pervežimo paslaugas teikianti įmonė, kuri garantuoja puikų kainos bei kokybės santykį. Ilgametė patirtis padeda pabrėžti tam tikras tendencijas, problemas, kurios dažniausiai nutinka pervežėjams. Žmonės vis dar dažnai daro klaidas pakuodami siuntas, kurios praplyšta nepasiekusios kelionės tikslo, sukelia papildomas problemas kurjeriui. Straipsnyje – patarimai, kurie padės tinkamai supakuoti siuntą ir jaustis ramiu, kad ji tvarkingai pasieks tikslą.

Apie siuntas turite žinoti štai ką:

1. Tvirta pakuotė – taisyklė numeris 1. Kad ir kas bus siuntoje – pakuotė turi būti tokia tvirta, kad sėkmingai atlaikytų siuntos įpakavimą.

2. Jeigu liko daug tuščios vietos arba siuntoje yra smailūs, dūžtantys daiktai – tokiu atveju būtina naudoti pakavimo medžiagą, kuri užpildys likusius ertmės tarpus.

3. Jeigu norite, kad siunta saugiai pasiektų tikslą – ji turi būti stipriai apvyniojama lipnia juostele bent jau trijose skirtingose siuntos vietose. Tokiu atveju mažėja įplyšimo galimybė.

4. Skirtingam siuntos turiniui reikalingas ir skirtingas įpakavimas. Vienu atveju geriausiai pasitarnaus dėžės (ypač tada, kai siuntos sunkios), kitu atveju užteks ir specialių kieto popieriaus maišelių specialiai siuntoms.

5. Jau geriau daugiau laisvos vietos įpakavime, nei daiktai, kurie remiasi į sieneles. Žinoma, likusią ertmę reikia užpildyti anksčiau mūsų minėtomis specialiomis priemonėmis: putplastis, kartoninis kampuotis, oro maišeliai ir t.t.

6. Taisyklingas siuntos adresavimas taip pat labai svarbi taisyklė. Jeigu siunčiate per kurjerius – tokiu atveju dažniausiai el. paštu atsiunčiamas lapas, kurį reikia užklijuoti ant siuntos. Raskite tokią vietą ant dėžės, kad adresas puikiai matytųsi, kad nenuplyštų, pritvirtinkite tvirtai. Tuo pačiu naudinga užrašyti ir savo kontaktus. Ne tik adresą, tačiau ir telefono numerį.

7. Jeigu siuntai naudojate dėžes – tokiu atveju geriausia įsigyti specialias, kadangi jos tikrai tvirtos, tuo pačiu, naujos. Kartais žmonės norėdami sutaupyti ima dėžes, kurios anksčiau buvo naudojamos daiktams laikyti. Dažnai tokios dėžės būna gana stipriai panaudotos, tad ilgos kelionės jos gali paprasčiausiai „neatlaikyti“.

8. Jeigu siuntos viduje (dėžėje) bus vežama daug smulkių daiktų – kiekvieną naudinga suvynioti atskirai, įdėti į specialius paminkštintus vokus. Taip didėja tikimybė, kad siunta saugiai pasieks tikslą.

9. Jokiu būdu nesiųskite daiktų medžiaginiuose maišeliuose. Jeigu siuntoje bus dūžtančių arba kitaip „jautrių“ daiktų – didelė tikimybė, kad šie nepasieks tikslo.

10. Pasidomėkite siuntos turinio galimybėmis. Daugelis įmonių nesutinka vežti labai brangių daiktų, meno dirbinių ir panašiai. Taip pat, suprantama, ginklų, augalų, gyvūnų bei narkotinių medžiagų, kurie yra nelegalūs. Kiekvienu atveju kurjerių įmonės tikrai atsakys į iškilusius klausimus, tad geriau kreipkitės, o ne savarankiškai bandykite nuspręsti dėl siuntos turinio.

Apie siuntas informacijos internete labai daug, tad jau geriau pasidomėti, kad paskui netektų pergyventi dėl sugadintos siuntos. Nors daugelis įmonių atsako už saugų pristatymą, visgi, klientas taip pat yra atsakingas!

Užsk. nr. A18-33