Tai nebuvo atsitiktinės mirtys

Išaiškinti du nusikaltimai, kurie pradėti mirties priežasčiai nustatyti, tačiau vėliau buvo perkvalifikuoti į nužudymus. Intensyviai dirbdami šiuos nusikaltimus išaiškino Panevėžio apskrities VPK pareigūnai ir Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Liepos 12 d. 10.00 val. Panevėžio apskrities policijos pareigūnai iš piliečio A.B. gavo pranešimą: savo namuose Kupiškyje, Ąžuolų gatvėje, jis rado mirusį pas jį viešėjusį R.B. (gim. 1966 m.). Medikai konstatavo mirtį, o policijos pareigūnai atliko pirminę apžiūrą. Pareigūnai užfiksavo įvairių kūno sužalojimų, tačiau apžiūros metu negalėjo nustatyti, ar sužalojimai smurtiniai, ar atsirado vyrui nugriuvus. Kupiškio rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Atlikus autopsiją paaiškėjo, kad 49 metų vyro krūtinėje yra nedidelė durtinė žaizda, pažeisti vidaus organai, o tai ir tapo mirties priežastimi. Bylą perėmė Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai bei Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos smurtinių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai: ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti buvo perkvalifikuotas į tyčinio nužudymo tyrimą.

Tęsdami ikiteisminį tyrimą pareigūnai nustatė ir sulaikė penkis išvakarėse kartu išgėrinėjusius asmenis: apie vyro mirtį pranešusį iki šiol neteistą, bet policijai žinomą A.B. (gim. 1971 m.), ne kartą už vagystes ir plėšimus teistą R.J. (gim. 1960 m.), už vagystes teistą S.K. (gim. 1968 m.), neteistą, bet policijai žinomą R.B. (gim. 1973 m.) ir kartu su vyrais šventusią moterį – neteistą, bet dėl smulkių nusižengimų policijai žinomą N.P. (gim. 1970 m.).

Visiems penkiems pareikšti įtarimai pagal LR Baudžiamojo kodekso 129 str. 1d., kuri numato, kad tas, kas nužudė kitą žmogų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 7 iki 15 metų.

Teismas įtariamiesiems skyrė kardomąsias priemones – suėmimus nuo 10 iki 20 parų. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas, nustatinėjami kiekvieno įtariamojo veiksmai ir jų veiksmų priežastinis ryšys su mirtimi.

Liepos 7 d. 9.00 val. Panevėžio apskrities VPK pareigūnai gavo pranešimą: Panevėžio rajono Naujamiesčio seniūnijos Liberiškio kaime atvira liepsna degusiame gyvenamajame name po gaisro rastas kūnas. Paaiškėjo, kad tai šiame name gyvenusio 32 metų T.S. palaikai. Panevėžio apskrities VPK Panevėžio rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai kartu su Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnais pradėjo įvykio tyrimą, apklausė liudytojus, kėlė įvairias gaisro priežastis.

Panevėžio rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai, surinkę visą informaciją, nustatė, kad namas buvo padegtas, ir sulaikė įtariamąjį – Panevėžio rajono gyventoją T.M. (gim. 1994 m.). Pareigūnai toliau intensyviai aiškinosi nusikaltimo aplinkybes ir nustatė, kad įtariamasis gyvenamąjį namą padegė žinodamas, kad viduje yra T.S.

Paaiškėjo, kad gaisro išvakarėse įtariamasis kartu su T.S. išgėrinėjo minėtame name. Tarp neblaivių vyrų kilo konfliktas, ir įtariamasis T.M. išėjo. Tą pačia naktį įtariamasis padegė namą, kuriame liko T.S. Tęsiant ikiteisminį tyrimą, aiškėja, kad prieš padegdamas namą įtariamasis pasisavino kai kuriuos asmeninius T.S. daiktus.

Panevėžio rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti perduotas Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorams ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams ir perkvalifikuotas į tyrimą dėl nužudymo.

Iki šiol policijai nekliuvusiam įtariamajam T.M. pareikšti įtarimai pagal LR Baudžiamojo kodekso 129 str. 2 d. 7 p., kuris numato, kad tas, kas nužudė žmogų kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos. Liepos 16 d. teismas leido įtariamajam taikyti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėn.

Ikiteisminis tyrimas tęsiamas.

 

Panevėžio apskrities VPK ir temainfo.lt inform.