Tebūna gražus ir šiltas Teatro dienos vakaras!

Aktorė, režisierė Unė Babickaitė tampa Kupiškio teatriniu simboliu. Gal bent kiek ir neatsitiktinumas, kad jos vardo teatro festivalis „Art do” vyksta teatrališkąjį kovo mėnesį, o šiemet net siekia Tarptautinę teatro dieną. Ir gerai, kad visuomenei primenama padėkoti teatralams už nuostabias akimirkas, pasveikinti juos profesinės dienos proga.

Festivalis plačiajai visuomenei iš užmaršties prikėlė Unę. Pernai šios charakteringos kupiškietės sceninį paveikslą festivalyje „Art do” parodė menininkė, režisierė ir aktorė Birutė Mar. Šiemet Kupiškio etnografijos muziejaus dėka kupiškėnai pajuto rašytojo Balio Sruogos meilės kančią Unei.

Kupiškio kultūros centro „Facebook” administratorius rašo: „Lietuvos profesionalių teatrų festivalio „Art do“ šeštadienį svaigino literatūrinis-muzikinis parodos „Baibokai – lietuvių rašytojo Balio Sruogos gimtinė“ pristatymas ir aktorės Virginijos Kochanskytės skaitomi Unės Babickaitės laiškai.”

Svaigsta kupiškėnai pristatymais ar tiesiog teatru, myli tuos, kurie jį kuria. Teatro niekada niekas nestatė sau; jis kuriamas žiūrovui. Dėl to teatro diena svarbi ne tik teatralams, bet ir tiems, kurie juos myli.

Socialiniais tinklais ir gėlėmis žiūrovai šiandien sveikina Kupiškio kultūros centro Skapiškio suaugusiųjų teatro „Stebulė”, vaikų ir jaunimo studijos „Ku-kū” aktorius, režisieres Vitą Vadoklytę, Viliją Morkūnaitę, Nijolę Ratkienę, Neringą Danienę, Rokiškio liaudies teatrą ir jo režisierių Eligijų Daugnorą, Anykščių kultūros centro teatrą ir jo režisierių Joną Buziliauską…

Tabūna gražus ir šiltas Teatro dienos vakaras!

 

temainfo.lt

Pauliaus Briedžio nuotr.