Šventosios upė įžuvinta aštriašnipių eršketų jaunikliais

Į Šventosios upę Anykščių rajono teritorijoje buvo paleista aštriašnipių eršketų metinių jauniklių. Eršketais įžuvinta ir Neris Elektrėnų bei Trakų rajonuose. Iš viso aštriašnipių paleista 1 500 vienetų.


Kadaise čia jie neršė natūraliai

Eršketų paleista į upes, kuriose kadaise jie neršė natūraliai. Į Šventąją ir Nerį žuvys atkeliavo iš Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono Rusnės žuvivaisos skyriaus. Eršketai buvo užauginti iš lervučių, pernai liepą atvežtų iš Vokietijos valstybinio žemės ūkio ir žuvininkystės tyrimų instituto, įsikūrusio Borno mieste. Vidutinis paleistų žuvų svoris siekia 0,5, didžiausios jų – 1,5 kg.


Gali užaugti iki 300 kg

Į Šventosios ir Neries upes išleistų eršketukų kelionė į Kuršių marias ir Baltijos jūrą užtruks apie 40 parų. Ilgiausia žinoma šių žuvų kelionė iki marių – 80, trumpiausia – 15 parų. Praėjus 15–20 metų, kai šios žuvys grįš neršti į tuos pačius vandenis, jų svoris gali siekti net iki 100, o iš viso šios žuvys gali užaugti iki 300 kg.


Pažymėti išoriniais žymekliais

Beveik visi į upes paleisti aštriašnipiai eršketai pažymėti išoriniais „Floy-Tag“ tipo žymekliais. Kiekvienais metais pasirenkama skirtinga jų spalva. Šių metų žymekliai balti. Žuvivaisos specialistams ir mokslininkams žymėjimas padeda ne tik stebėti eršketų kelionę į Baltijos jūrą, bet ir sužinoti, kur ir kokiu greičiu jie migruoja, kaip auga.


Sužvejotą būtina paleisti

Svarbu nepamiršti: būtina paleisti sužvejotą ženklintą eršketą ir apie tai informuoti Žuvininkystės tarnybos specialistus ant žymeklio nurodytais kontaktais. Tiesa, specialistai prašo prieš paleidžiant eršketą, jei yra tokia galimybė, jį pasverti, išmatuoti ir užfiksuoti (nufotografuoti arba užrašyti) žuvies identifikacijos numerį. Ši informacija ypač naudinga vykdant aštriašnipių eršketų išteklių atkūrimo darbus. Griežtą šių žuvų žvejybos kontrolę Baltijos jūroje nuolat vykdo Žuvininkystės tarnybos inspektoriai. Už sugautą eršketą gresia 400 Eur bauda.


Į Lietuvos upes į– 21 tūkst. eršketų

Pagal patvirtintą Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2020 m. planą šiemet Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos yra numačiusi į Lietuvos upes įveisti 21 tūkst. vienetų aštriašnipių eršketų jauniklių.


Parengta pagal zuv.lt