Šv. Valentino dieną – režisierės Neringos Danienės „Jausmas”

Vasario 14 d. režisierė Neringa Danienė kupiškėnams rengia dar vieną muzikinį spektaklį. Šį karta bus parodyta istorija „Jausmas”. Tai mažesnės apimties negu senųjų metų palydų muzikinis spektaklis „Gražuolė ir pabaisa”, tačiau tai bus nauja proga visiems – mylimiems ir nemylimiems – susirinkti į Kupiškio kultūros centrą Šventojo Valentino dieną.

– Nenoriu raudonų širdelių klijavimo ant skruostų, ryškių kaspinėlių ir pudruotų nosinaičių – jokios „komercializacijos”. Širdyje žmonės jautrūs šiai dienai. Noriu tikro, realaus miestelėnų susitikimo, pasibuvimo teatrinėje nuotaikoje, – temainfo.lt pasakojo režisierė N.Danienė.

Jau mėnesį rokiškietė režisierė N.Danienė dirba Kupiškyje, čia planuoja ir rikiuoja kūrybinius darbus. Tačiau spektaklis „Jausmas” nėra vien planinis renginys. Naujametinio spektaklio sėkmės palytėti aktoriai nesiliovė režisierės klausinėti, kada gi bus kitas spektaklis. Beje, to paties teiraujasi ir žiūrovas. Šventojo vienuolio Valentino dienai Kultūros centras nebuvo nieko suplanavęs: į šią gražiausio jausmo dieną ir susibėgo visos kūrybinės mintys.

Apie ką gi daugiau kalbėsi tokią dieną – tik apie meilę. Atlikėjų Vaidos Genytės ir Vlado Kovaliovo duetas išgyvens istoriją, besidriekiančią nuo vaikystės iki paskutinio
atsisveikinimo…

– Puikiai pažįstu šiuos atlikėjus. Jie mane – irgi. Esu dirbusi su kiekvienu atskirai ir su abiem kartu. Gerai žinau šio dueto galimybes ir noriu jas dar kartą atskleisti čia, Kupiškio scenoje. Vaivos atliekama daina „Jausmas” ir tapo spektaklio pavadinimu, – teigė režisierė.

Rokiškis nebuvo sukūręs Valentino dienai skirtų renginių tradicijos, bet 2014-aisiais pastatė puikų meilės spektaklį „Pranašas. Degančios rankos”. Čia vieną iš pagrindinių vaidmenų atliko V.Kovaliovas. Šio spektaklio nuotaiką žiūrovai išgyveno ne vieną kartą. Buvo jis Rokiškyje parodytas ir Valentino dieną. V.Genytė tris kartus dainavo ir vaidino Rokiškio senųjų metų palydose.

– Vaidos ir Vlado repertuaras nepaprastai platus – ir bendras, ir kiekvieno individualus. Šiuo repertuaru naudodamasi ir kūriau meilės istoriją, švelniai brėžiau jos režisūrinę liniją, perpindama ją vietos šokėjų, dainininkų – jaunų žmonių, labai norinčių vaidinti, – pasirodymu.

Ne kiekvienam likimas dovanoja Meilę. Yra ta tikroji, giluminė. Apie tokią ir norisi kalbėti. Tai – ne Viljamo Šekspyro sukurta drama. Pati giminėje turiu labai artimą pavyzdį, kai du žmonės paliko šį pasaulį beveik kartu. Tokios istorijos įkvepia; jos sušildo ir guodžia, virsta spektakliais, – kalbėjo N.Danienė.

Meilės istoriją kurs apie 50 kupiškėnų. Režisierė dar tik pažindinasi su miestu, todėl nemenka aktorių dalis – muzikinio spektaklio „Gražuolė ir pabaisa” dalyviai. Ieškota ir naujų veidų.

– Nenoriu atskleisti visko, ką privalės perskaityti pats žiūrovas. Gyvename tarp žmonių; jų santykiai veikia ir mus; atsiranda trikampiai, keturkampiai… Teatriniu koncertu tai ir perteiksime. Dainuos Vaida Karaliūnienė, Ugnė Čepauskaitė, vaidins Vaclovas Girdvainis, šokiu į „Jausmą” įsipins Povilo Matuliono progimnazijos pradinukai, Irminos Puipaitės-Narbutienės, Irinos Bubnovos, Joanos Jankauskienės jauni ir žavūs šokių kolektyvai. Pamatysime Irminos solinį numerį. Vaidai Karaliūnaitei teks dainuoti su Vladu Kovoliovu. Žinau, kad viskas pavyks puikiai, bet ir pačiai labai įdomu, kaip viskas pavyks, – šypsojosi režisierė.

– Kostiumai bus tokie pat gražūs, kokiais žavėjome spektaklyje „Gražuolė ir pabaisa”. Vasario 14 d. renginiui daugumą kostiumų paskolina iš Vilniaus karnavalinių rūbų salono „Merkada”, – sakė kultūros veiklos vadybininkė Vaiva Kirstukienė.

O Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė prisipažino:

– Šiek tiek stebina ir labai intriguoja tai, kad dainininkai Vaida Genytė ir Vladas Kovaliovas meilės istoriją kurs su kupiškėnais. Du žymūs šalies dainininkai Kupiškyje taps aktoriais. Ir nors tai nėra jų vaidybinis debiutas, Kupiškio žiūrovui tai tebėra intriga, kurią reikia pajusti ir išgyventi pačiam.

Ar užteks visiems bilietų? Snausti nebederėtų. Spektaklis vasario 14 d. 16 val. bus parodytas vieną kartą. Gal net vienintelį. Prasideda laukimas gero ir kilnaus „Jausmo”.

 

Rita Briedienė

Emilijos Briedytės nuotraukos

Užsk. Nr. A16-1