Šūviai Pandėlyje akimirksniu sutelkė Rokiškio policiją

Į sausio 11 d. 9 val. 4 min. gautą pranešimą apie Pandėlio autobusų stotelėje, prie degalinės, nuaidėjusį šūvį Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariatas reagavo žaibiškai: buvo sutelktos policijos pajėgos, blokuojamas miestelis, operatyviai renkamos žinios apie įvykį, nustatyta šaudžiusiojo buvimo vieta – jis ir jo bendrai sulaikyti.

– Kaip visa tai vyksta – kaip telkiamos pajėgos? – klausėme Rokiškio PK Viešosios policijos skyriaus viršininko Roberto Krasausko.

– Kėlėme ant kojų visus, net tuos, kurie tądien ilsėjosi. Į Pandėlį buvo nukreipti du patruliavę ekipažai ir vienas, grįžtantis iš konvojavimo. Tokių pajėgų užteko, sulaikyti įtariamuosius. Jei įvykis būtų sudėtingesnis, sustiprinimo būtume kreipęsi į kaimyninius rajonus.

– Žinojote, kad įvykyje panaudotas ginklas. Kaip policija pasiruošusi ginkluotam „susitikimui”?

– Policininkai, žinoma, irgi važiavo apsiginklavę, vilkosi neperšaunamas liemenes, o jas visada vežiojamasi automobiliuose. Ne kiekvieną kartą jas reikia mūvėti, bet šiuo atveju – būtinai.

– Ar sulaikytieji policijai žinomi?

– Negalėčiau jų pavadinti nusikaltėliais, bet aš juos pažįstu.

– Gal nustatyta, iš kokio ginklo šauta?

– Mes atlikome pirminį šio įvykio tyrimą, o paskui jį perėmė Panevėžio apskrities VPK tyrėjai. Negaliu komentuoti detalių.

Oficialiais duomenimis, automobiliu „Opel Zafira“ į Pandėlio autobusų stotelę atvykę vyrai (gim. 1977, 1968 ir 1983 m.) iš nenustatyto ginklo apšaudė autobusų sustojimo aikštelėje buvusius vyrus (gim. 1999 m., 1998 m., 1983 m. ir 1978 m.). Šauta buvo nesitaikant į žmones, todėl įvykio metu niekas nenukentėjo.

Įtariamieji (du jų buvo neblaivūs) uždaryti į areštinę.

 

Vitalija Bratkauskaitė