Susitikimas su merais: saugios savivaldybės koncepcija

Liepos 9 d. Panevėžio apskrities VPK viršininkas Egidijus Lapinskas susitiko su Panevėžio miesto ir apskrities rajonų merais. Susitikime dalyvavo Vyriausybės atstovė Panevėžio apskrityje Rasa Šošič, Visuomeninės tarybos prie Panevėžio apskrities VPK pirmininkas Valdemaras Jakštas, Panevėžio miesto savivaldybės meras Vitalijus Satkevičius, Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis, Rokiškio rajono savivaldybės meras Vytautas Vilys, Pasvalio rajono savivaldybės meras Povilas Balčiūnas, Biržų rajono savivaldybės merė Irutė Varzienė, policijos komisariatų atstovai.

Susitikime merai susipažino su kriminogenine situacija ir viešosios tvarkos užtikrinimu apskrityje, prevencinių programų įgyvendinimu. Apie tai kalbėjo l.e. Panevėžio aps. VPK viršininko pavaduotojo pareigas Orlandas Butkus. Saugaus eismo situaciją apskrityje pristatė l. e. Panevėžio aps. VPK Kelių policijos biuro viršininko pareigas Arnoldas Glodenis. Viršininkas E.Lapinskas pasidalino mintimis apie Saugios savivaldybės koncepcijos įgyvendinimą Panevėžio apskrityje. Jaunimo centrų, veikiančių Kupiškyje ir Rokiškio rajone, gerąją patirtį pristatė Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis ir to paties rajono policijos viršininkas Gintautas Misiūnas, Rokiškio rajono savivaldybės meras Vytautas Vilys ir to paties rajono policijos viršininkas Eugenijus Šopis.

Vykusioje diskusijoje aptartas avaringumas ir eismo saugumo problemos. Akcentuota, kad reikia gerinti infrastruktūrą, atsižvelgiant į eismo intensyvumą tam tikrose vietose. Aptartas planas naikinti netinkamose vietose įrengtas ir avaringumą didinančias perėjas.

Pareigūnai priminė, kad vasarą padaugėja sezoninių nusikaltimų, kai žmonės palieka savo daiktus be priežiūros, o ilgapirščiai tuo pasinaudoja. Akcentavo, kad būtina savivaldybių gyventojams nuolat priminti apie sukčių pinkles, turto apsaugą ir savisaugą.

Savivaldybių atstovai ir policijos pareigūnai sutarė, kad būtina bendradarbiauti ne tik baudžiant – būtina palaikyti ryšį ir atostogaujant, švenčiant ar mokantis.

Regina Bučinskienė
Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė