Surūgėliais šepetiškių tikrai nepavadinsi

Liepos 27 d. Kupiškio rajono Šepetos kaimelyje vėl, kaip jau daugelį kartų per Onines, skambėjo geriausių Kupiškio rajono šeimininkių – vietos žmonių gaspadinėmis vadinamų – balsai.

Šventė „Gera buvo gaspadinė“ ragino nuošalėje palikti kasdienius rūpesčius. Renginio organizatorė Gražina Valaitienė ne tik vietinius gyventojus, bet ir svečius iš aplinkinių kaimų ragino padainuoti, pasišnekučiuoti ir linksmai „pauliavoti“.

Pradžioje vyko muzikinis šepetiškių pasisveikinimas. Kaimelio gyventojai įrodė liaudies dainomis esą gražūs, paprašė šiuo pavyzdžiu pasekti ir kitus.

Aplinkinių kaimų ir miestelių atstovai šventės dalyviams ne tik grojo ir dainavo, bet ir papasakojo, kas šiomis dienomis pas juos įdomaus dedasi. Įvyko trumpas, bet linksmas pasidalinimas tų dalykų, kurių paskendę rūpesčiuose nebeišgirtame. O juk ir nė nebesidomime, kas vyksta mūsų pašonėje. Juk, pripažinkime, retas kuris bepaklausiame kaimyno, kaip jis gyvena, o ką jau kalbėti apie gretimo kaimo žmogaus rūpesčius…

Niūri ir pilka kasdienybė, tamsiomis spalvomis piešiamos mūsų šalies perspektyvos mums tapo įprastu dalyku. Lietuviai riejasi, dėl visko kas tik ant šio svieto dedasi: dėl valdžios, pinigų, skalūninių dujų, emigracijos, gėjų… Viskuo mes rūpinamės ir už viską esame atsakingi. O kam nuo to geriau?

O štai šepetiškių smagi šventė sudomintų ir jaunimą. Tik jo čia trūko. Renginyje jo labiausiai ir pasigedo. Nors ir „Gera buvo gaspadinė“, bet ji, matyt, neatitiko šiuolaikinių jaunimo „standartų“…

Į linksmybes įsitraukė senjorai. Suknelės iš ūkiškos agroplėvelės, lauko ir sodo gėlių puokštės – puikios dovanos Onoms jų vardadienio proga.

Puikios šventės požymis – sotūs pilvukai. Geroms gaspadinėms toks iššūkis – vieni juokai. Vaišėmis nukrautas stalas kvietė vaišintis šepetiškių sūriais ir kepiniais, gira ir vaisvandseniais, o ant laužo virtos košės užteko visiems alkaniems.

Lyg ir nieko šventėje netrūko… Linksmi ir nuotaikingi, gyvenimiško entuziazmo nestokojantys žmonės net ir užsitęsusiu sunkmečiu išlieka šviesūs ir įdomūs: gero būdo žmonių mūsų kraštas dar nestokoja.

 

Paulius Briedis