Šunį gelbėjusi moteris gerokai apdegė pati

Suklaidino katilinės dūmai

Anot Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Virginijaus Greičio, sausio 6 d. pranešimas apie gaisrą Kupiškio Kraštiečių mikrorajone buvo klaidingas.

– Moteris apsiriko: pro namus jai matėsi iš miesto katilinės virstantys dūmai, ir ji apie tai pranešė ugniagesiams, – temainfo.lt sakė pareigūnas.

Anot V.Greičio, už tokius pranešimus nebaudžiama; moters rūpestis net sveikintinas: geriau užbėgti gaisrui už akių, nei skaičiuoti jo padarytus nuostolius.

 

Pastebėta pačiu laiku

Vis dėlto šiandien kupiškėnai ugniagesiai turėjo darbo: Kalkyno gatvėje užsidegė ūkinis pastatas.

Kaip sakė Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Vytautas Kazlauskas, gaisro priežastis – netvarkinga elektros instaliacija. Patys statinio savininkai pastebėjo trumpo sujungimo požymius, o netrukus – ir smilkstant šieną.

– Pastebėta labai laiku, laiku ir pranešta. Ugniagesiai panaikino gaisro židinį, tad ir nuostoliai nedideli: aprūko siena, sulietas šienas, – sakė p. Kazlauskas.

 

Moteris išgelbėjo šunį

Sausio 5 d. apie 22 val. gaisras kilo Kupiškio rajono Pašepečio kaime, esančame tarp Paberžių ir Šepetos, – užsidegė pirtis. Kaip spėja V.Kazlauskas, gaisras kilo nuo netvarkingos instaliacijos arba elektros prietaisų.

– Patalpos buvo puikiai įrengtos gyventi. Gaisras galėjo kilti dėl šaldytuvo  gedimo: netoli jo – ir ugnies židinys, – sakė inspektorius.

Šeimininko buvo išvykęs. Namuose paliktą šunį jis buvo patikėjęs kaimynei. Apie 18 val. moteris buvo užsukusi aplankyti šuns, o vėlai naktį pamatė liepsnas. Ji puolė gelbėti keturkojo.

Atvykę gaisrininkai pamatė ją sėdinčią pašalėje, apdegusiomis rankomis, veidu, apsikabinusią išgelbėtąjį.

– Šuo buvo šlaputėlis… Moteriai ugniagesiai iškvietė greitąją pagalbą. Ji sutvarstyta ir paleista gydytis ambulatoriškai, tačiau pakalbėti su ja nepavyko. Jos sūnus sakė, jog mamai davęs raminamųjų, ji ilsisi, – pasakojo inspektorius V.Kazlauskas.

Tokiame šaltyje ugniagesiams nebuvo lengva dirbti. Nors į gaisravietę buvo išsiųstos keturios autocisternos, teko kirsti ir tvenkinuko ledą. Gerai, kad jis – vos už kelių metrų.

– Darbas atliktas tvarkingai. Mūsų ugniagesiams pavyko išsaugoti priestatą, ir čia gyvenusio žmogaus turtą. Beje, vyras liko be pastogės. Sakė, glausis pas draugus ar brolį, – pasakojo inspektorius V.Kazlauskas.

 

Vitalija Bratkauskaitė

vpgt.lt asociatyvi nuotr.