Sumedžiotas šerniukas sirgo trichinelioze

Kaip temainfo.lt sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kupiškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Kęstutis Jagminas, Skapiškio seniūnijos Mirabelio miške buvo sumedžiotas 1,5 metų šerniukas, užsikrėtęs trihcinelioze.

– Toks atvejis Kupiškio rajono miškuose šiemet pirmas; trichinelioze sergantis šernas buvo sumedžiotas 2013 metais, – sakė K.Jagminas.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Mariaus Mališausko įsakymu, Skapiškio seniūnijos Laukelių kaimo teritorija paskelbta trichineliozės židiniu, o su šiuo kaimu besiribojantys Čivų, Cegelnės, Juozapavos, Vėželių, Jurėniškių, Mikiškių, Dailiūnų, Mirabelio kaimai – trichineliozės priežiūros zona.

Valstybės įmonės Kupiškio miškų urėdijos profesionalios medžioklės plotų eiguliui-jėgeriui Žygimantui Bakanui ir medžiotojų klubo ,,Gojus “ pirmininkui Gaudentui Baikauskui pavesta savo medžioklės plotuose organizuoti šernų, lapių ir mangutų, medžiokles; visus nušautus, ne maistui skirtus, gyvūnus tirti dėl trichineliozės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kupiškio valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje.

Skapiškio seniūnijos atsakingi pareigūnai įpareigoti nurodytose teritorijose užtikrinti valkataujančių šunų ir kačių kontrolę bei sanitarinės būklės palaikymą.

Skapiškio seniūnijos gyventojams administracijos direktorius rekomenduoja savo ūkiuose taikyti biologinės saugos priemones naikinant graužikus.

 

Parengė Rita Briedienė