Sulaikyti Rokiškio nepilnamečiai rankinių vagys

Sausio 15 d. Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnai po kelių parų intensyvaus darbo sulaikė nepilnamečius, šią savaitę užpuldinėjusius moteris Rokiškio mieste.

Pirmosios dvi moterys nukentėjo pirmadienio vakarą, kai po darbų skubėjo namo. Kita – antradienio vakare grįždama iš sporto užsiėmimų. Naudodamiesi vakaro tamsa ir kelis daugiabučius namus jungiančiomis arkomis, užpuolikai pribėgdavo prie moters ir pastūmę ją išplėšdavo jos rankines. Kai sportuojanti tvirta moteris bandė išsaugoti savo asmeninius daiktus, užpuolikai prieš ją griebėsi fizinio smurto. Visais atvejais nespėjus nukentėjusiosioms atsitokėti, nepilnamečiai ištirpdavo tamsoje. Užpultos moterys neįsidėmėjo jų, tik tvirtino, kad tai buvo gana jauni vaikinukai.

Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminius tyrimus pagal Lietuvos Respublikos  baudžiamojo  kodekso 178 str. 2 dalį („Atviroji vagystė“) bei 180 str. („Plėšimas“) ir ėmėsi intensyvios įtariamųjų  paieškos. O tuo tarpu, kaip dabar jau nustatyta, paaugliai įsidrąsino ir jau įdienojus šalia prekybos centro atėmė rankinę iš slidžiu šaligatviu ėjusios moters. Šis žygis  sėkmės neatnešė – po kelių valandų užpuolikai buvo pristatyti į policijos komisariatą, kur kaltę vertė vienas kitam. Nukentėjusios moterys buvo teisios: į jas ir jų turtą pasikėsinę asmenys – nepilnamečiai, vienas iš jų – 13-metis. Visi šie paaugliai mokosi Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre.

 

Rasa Černauskaitė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė