Sulaikyti kupiškėnai Albertas Audickas ir Zigmantas Aleksandravičius

Prieš porą savaičių su Kupiškio rajono savivaldybės UAB „Kupiškio vandenys“ direktoriumi Albertu Audicku susitikome savivaldybėje.

– Pas valdžią? – pasiteiravau direktoriaus.

– Ne, – atsakė jis, o aš antrą kartą – pas ką – nebeklausiau.

Į įprastą klausimą „Kaip sekasi?” vienas kitam įprastai ir atsakėme: „Gerai.”

Tiesa, direktorius dar pridūrė, kad gyvena labai ramiai, dėl nieko negadina nervų – jis išmoko taip gyventi.

Ir štai STT išplatina pranešimą apie A.Audicko suėmimą iš pradžių – dviem, o paskui – dešimčiai dienų.

Kas galėjo atsitikti puikiai dirbančioje įmonėje?

Kaip praneša stt.lt, Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą, susijusį su galimai neskaidriais viešaisiais pirkimais Kupiškio rajono savivaldybės įmonėje UAB „Kupiškio vandenys“.

Įtariama, kad savivaldybės įmonė „Kupiškio vandenys“ viešųjų pirkimų konkurse neteisėtai sudarė palankias sąlygas vienai uždarajai akcinei bendrovei. Už išskirtinai palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta kyšiu „Kupiškio vandenų“ direktoriui.

Atlikdami procesinius veiksmus, STT Panevėžio valdybos pareigūnai iš UAB „Kupiškio vandenys“ paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų. Buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose ir namuose.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Bendrovei „Kupiškio vandenys”, keitusiai pavadinimą, sujungtai su Kupiškio butų ūkiu ir vėl atskirtai, A.Audickas vadovauja jau 18 metų.

Situaciją paprašėme pakomentuoti Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko.

– Apie direktoriaus sulaikymą sužinojau iš spaudos: jokių oficialių pranešimų nesame gavę. Žadu kreiptis į tam tikras institucijas ir prašyti pateikti išsamesnių duomenų apie šią situaciją. Iš atostogų, ko gero, teks atšaukti rajono Savivaldybės administracijos direktorių Marių Mališauską: teks spręsti UAB „Kupiškio vandenys“ direktoriaus vadavimo klausimą. Vis dėlto turiu pasakyti, jog ši bendrovė yra viena geriausiai dirbančių savivaldybės įmonių, dirba pelningai, vandens kainos patvirtintos, jos siekia šalies rajonuose nustatytų kainų vidurkį. A.Audickas labai tolerantiškai reaguoja į pastabas ir siūlymui. Nežinau, kas atsitiko, bet man labai gaila, kad visa tai vyksta, – temainfo.lt sakė rajono meras.

Paprašytas pakomentuoti tai, kad STT dviem paroms už 250 MGL dydžio kyšio reikalavimą ir dalies jo paėmimą dviem paroms uždarė ir ūkininką, rajono Tarybos narį Zigmantą Aleksandravičių, meras sakė neturįs jokių žinių.

Tai patvirtino Lietuvos Respublikos prokuratūros Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė spaudai Rasa Stundžienė.

 

Rita Briedienė

stt.lt nuotr.