Subačiaus seniūnijos dalis skelbiama užkrėsta AKM

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)nustatė, kad birželio 9 d. Subačiaus miške sumedžiotas šernas serga afrikiniu kiaulių maru (AKM).

Kaip praneša kupiskis.lt, Subačiaus-Žvirblionių miškas, Dvariškių ir Zalietiškių viensėdijos, Girėnų, Padembio, Vigotkos, Valakų, Skverbų, Baronų, Rudiškių ir Bajoriškių kaimai skelbiami AKM užkrėstomis teritorijomis.

„Uždraudžiu”, – skelbia Kupiškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas, Kupiškio rajono savivaldybės ekstremalaus įvykio operacijų vadovas Kęstutis Jagminas.

Draudžiama organizuoti renginius (parodas, pasirodymus su gyvūnais, muges ir kt.) su AKM imliais gyvūnais (kiaulėmis ir šernais ); laikyti šernus ir šernakiaules; iš užkrėstos ir padidintos rizikos teritorijų išvežti šernus į Europos Sąjungos valstybes nares ir trečiąsias šalis bei į kitas Lietuvos Respublikos teritorijas užkrėstoje teritorijoje sumedžiotų Šernų mėsą ir iš jos pagamintus pusgaminius ir gaminius, iš šių šernų susidariusius šalutinius gyvūninius produktus, įskaitant ir šernų trofėjus; privatiems veterinarijos gydytojams, vykdantiems veiklą užkrėstoje teritorijoje, atlikti šernų trichineliozės tyrimus.

Medžiotojų klubui „Ąžuolas” medžioklės plote, kuriame nustatytas AKM (3 km spinduliu) vieną mėnesį ir ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę atliks medžioklės ploto vieneto apžiūrą, rinks šernų gaišenas.

Medžiotojų klubas „Ąžuolas” minėtų teritorijų prieigose statys įspėjamuosius užrašus „Teritorija užkrėsta afrikiniu kiaulių maru”.

 

Parengė Adelija Varnaitė

temainfo.lt archyvo asociatyvi nuotr.