Subačiaus kraštiečiai susitikimą atšventė be alkoholio

Kupiškio rajono Subačiaus miestelis trečią kartą surengė tarptautinį suėjimą „Ačiū 2016“. Subačiaus bendruomenės valdyba, seniūnija, kultūros padalinys, gimnazija, kitos įstaigos ir organizacijos į tradicinę šventę kvietė į užsienio valstybes ir kitus Lietuvos miestus išvažiavusius kraštiečius. Renginyje dalyvavo per 500 svečių. Jų laukė koncertai, parodos, konferencija ir įvairios staigmenos.

Sveikinimo žodį kraštiečiams tarė Subačiaus bendruomenės pirmininkė Dana Mingailienė, Subačiaus seniūnas Vidmantas Paliulis. Susirinkusiesiems gražių akimirkų, linksmos šventės linkėjo rajono meras Dainius Bardauskas, Seimo nariai, kiti svečiai.

Garbingų šventės svečių gretose buvo ir kultūros viceministras Romas Jarockis. Jis Subačiaus seniūnijos seniūnui įteikė kultūros ministro padėkos raštą už kultūros puoselėjimą, bendruomenės skatinimą pozityviems sprendimams ir už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką. Apdovanoti ir gražiausių miesto sodybų šeimininkai už gražios aplinkos puoselėjimą ir kūrimą.

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariatas įteikė padėkos raštus už bendradarbiavimą ir saugios aplinkos kūrimą Subačiaus miestelio bendruomenės pirmininkei Aldonai Virbickienei, Miliūnų bendruomenės pirmininkei Marytei Balčiūnaitei ir Kupiškio savivaldybės Kultūros centro Subačiaus padalinio kultūrinės veiklos vadybininkei Ingai Dovydėnienei. Šventėje dalyvavę Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato atstovai vyresnysis tyrėjas Justinas Sinica ir bendruomenės pareigūnė Gintarė Šližytė įteikė saugios kaimynystės stendą naujai įsteigtai šio judėjimo grupei – Kupiškio socialinių paslaugų centro Stacionarių socialinių paslaugų Subačiaus padaliniui, o bendradarbiavimo sutartį – šio centro direktorei Aldonai Ražauskienei bei Subačiaus seniūnijos seniūnui Vidmantui Paliuliui.

Koncertavo daugybė kolektyvų, tautodailės darbus, gamtos gėrybes siūlė mugės dalyviai. Renginyje nebuvo prekiaujama alkoholiniais gėrimais. Šventės svečiai džiaugėsi, kad blaivūs renginiai ne tik skatina gyventi sveikiau ir turiningiau, bet yra ir puikus pavyzdys jaunajai kartai.

 

Karolina Miganovičienė
Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė