Subačiaus jaunieji imtynininkai įveikė ruožą „Husarų takas”

 

Kupiškio rajono Kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) imtynininkai, dalyvaujantys pilietinio ir tautinio ugdymo veikloje „Noriu žinoti, noriu pajusti pats”, registravosi Panevėžio rajone, Dembavoje, įsikūrusio Karaliaus Mindaugo husarų bataliono 24-ųjų vėliavos kėlimo metinių renginyje.

Tai buvo įspūdinga: bataliono lankytojai galėjo susipažinti su karine technika, pasimatuoti karių liemenes, šalmus. Čia buvo galima pamatyti įvairios sunkiosios artilerijos – granatsvaidžius, minosvaidžius, sunkiuosius kulkosvaidžius, šaunamuosius ginklus. Aikštėje išsirikiavo tankai, sunkvežimiai, policijos bei gaisrinės ekipažai.

Ceremoniją vainikavo kasmetis bėgimas specialiai parengtu kliūčių ruožu „Husarų takas”. Pasitikrinti savo jėgas galėjo iš anksto užsiregistravę civiliai – vaikai, paaugliai, suaugusieji.

„Husarų take” dalyvavo net 15 komandų. Šių metų maršrutą nuspręsta šiek tiek praplėsti ir pasunkinti. Dalyviams teko kaip reikiant paprakaituoti: daryti atsispaudimus, pritūpimus, nešti sunkius neštuvus, lįsti per vandens pripildytas angas, murdytis purve. Prie kiekvienos rungties punkto dalyvių laukė instruktoriai, ne tik aiškinę, ką daryti, bet ir skatinę šūksniais.

KKSC auklėtiniai, subatėnai imtynininkai, įveikė šį kliūčių ruožą: tarp 15 komandų jie buvo šešti.

Geri įspūdžiai ir patirtas sunkumas dar labiau užgrūdino jaunuolius. Jie turėjo galimybę pasigalynėti su kitomis komandomis, mokytis dirbti komandoje, palaikyti vienas kitą.

Prieš įveikiant kliūčių ruožą buvo išbandytas ir akies taiklumas.

Jau antrą kartą dalyvaujame šiame renginyje. Esame nusiteikę labiau sustiprėti ir kitais metais šį ruožą įveikti dar geriau.


Arvydas Krikščiūnas 
Graikų-romėnų imtynių mokytojas

Autoriaus nuotraukos